Advert
Advert

BAFRA BAKAV TSM KOROSU' NDAN MUHTEŞEM KONSER

Bafra Şoförler Derneği binasında faaliyet gösteren, Bafra Kalkınma Vakfı ( BAKAV ) TSM Korosu, 13 Mayıs 2018 Pazar günü Bafra’ da muhteşem bir konsere daha imza attı.

BAFRA BAKAV TSM KOROSU' NDAN MUHTEŞEM KONSER

 

“ Yaza Merhaba “ Konseri’ nde Karcığar Faslı’ ndan sonra koro şehitlerimizi de andı ve repertuara ilave olarak “ Çanakkale İçinde Vurdular Beni “ ve “ Eledim Eledim Hölük Eledim “ adlı şarkıları da seslendirdi. Her iki şarkıya izleyiciler de iştirak edince salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Konsere Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, eşi ve oğlu, Samsun Devlet Korosu Şefi Nihat Gönül ve eşi, Ordu ili 19 Eylül Musiki Cemiyeti Koro Şefi Ali Karahan ve25 kişilik korosu da konser sonuna kadar salonda yer aldı.

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, konser bitimine kadar bekledi ve tebrilerini Koro Şefi Celalettin Demir’ i bu güzel konserden dolayı tebrik etti. Ayrıca, Kaymakam Türkel’ in isteği üzerine “ Geçti Ömrün Nev baharı,bülbül olmuş neyleyi m“ adlı eseri de seslendirdi.

Samsun Barosu TSM korosu ile eski Bafra Musiki Cemiyeti Koro Şeflerinden ve bestekar Serkan Varol da konserde izleyiciler arasındaydı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları öğrencisi olan SAZENDEVA ekibi Koro saz heyeti arasında konsere olağan üstü renk katarken, BAKAV TSM Korosu’ nda yetişen ve Bakav TSM Koro Şefi Cealettin Demir’ in keman sanatçısı oğlu İlker Demir de babasıyla aynı konserde yer aldı.

Konserde SAZENDEVA ekibinin ud sanatçısı Ömer Gürsoy, koronun seslendirdiği “ NEMRUDUN KIZI ” adlı türküyü Barak uzun hava okuyarak izleyicinin dikkat ve beğenisini kazandı.

BAKAV TSM Korosu ile SAZENDEVA Korosu konser öncesi Kulis, konser sonrası ise bir restaurantta yorgunluk çorbası içti.

Diğer yandan BAKAV TSM Korosu’nun vazgeçilmez ve genç isimlerinden, Koro Şefi Celalettin Demir’ in ud ve Bafra Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Osman Zeki Öğreten’ in, Bafra Cumhuriyet Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Selimhan Öğreten hemudu ile hem de sesiyle solo olarak konserde”İsterdim yanından ayrılmayayım ( ANNE ) adlı şarkıyı istek üzerine 2 kez seslendirip bol alkış alırken, konser sunucusu ve koro ses sanatçısı Suat Erdil yatığı anonsta, bu geceki konserin aynı zamanda Anneler Günü’ ne ithaf edildiğini söylemesi de beğeni gördü.

Oktay ZERRİN- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”