Advert
Advert

Bafra’da Adalet Ormanı İçin Dikim Yapıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında 2008 yılında imzalanan protokol kapsamında ağaçlandırma amaçlı Adalet Ormanı tesisi için Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bafra Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle fidan dikimi yapıldı.

Bafra’da Adalet Ormanı İçin Dikim Yapıldı

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca ve diğer personelleri, Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen ve çok sayıda adalet bakanlığı personelin katılımıyla Adalet Ormanı için fidan dikimi yapıldı. Bafra Orman İşletme Müdürlüğünün Emenli Mahallesinde 60 dekarlık alanın 40 dekarında bakım, 20 dekarında ise ağaçlandırma yapılmak üzere gösterdiği alanın koşullarına uygun türler dikilerek ağaçlandırılmış oldu.

Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Türkmen, Adalet Ormanı tesisinin önemini vurgulamak için; “Adalet Bakanlığı Cezaevleri ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü 2018 yılını hükümlülere orman oluşturma yılı olarak ilan etti. Bunun için  Orman İşletme Müdürlükleriyle protokol yaparak ağaçlandırma ve mevcut ormanların bakımını üstleniyoruz. Bu protokol çerçevesinde kamuya yararlı işte çalışma hükümlülüğü bulunan hükümlüler ağaç dikecekler. Hem toprakla buluşacaklar hem enerjilerini toprağa geçirecekler hem de faydalı bir iş yapmış olmanın verdiği mutlukla cezalarını infaz etmiş olacaklar. Ormanımızın adını da Adalet Ormanı koyduk. Adalet; hava kadar, su kadar, toprak kadar önemli. Bu ülkede yaşıyorsak devletimizin, vatandaşlarımızın en çok adalete ihtiyacı var. Meşhur bir söz var adliyelerde, her yerde ‘Adalet mülkün temelidir.’ Biz de bu şiarla ormanımızın adını Adalet Ormanı koyduk” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”