Doğada birçok şifalı bitki ve Faydaları

Doğada birçok şifalı bitki mevcut. Böylelikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkları bitki çayları ile engelleyebiliriz. Yapacağınız bu şifalı çaylarla hem bağışıklığınızı güçlendirecek hem de kışı hiç hasta olmadan geçirebileceksiniz.

Doğada birçok  şifalı bitki ve Faydaları

Doğamızda bulunan bitkilerin çoğunluğu şifa mucizesi. Tarifini vereceğimiz bazı bitki çaylarının ise bağışıklık için muhakkak tüketilmesi gerekiyor.
Kuşburnu çayı 
C vitamini zengini olan kuşburnunu  tıp uzmanları kışın sık sık tüketmenizi tavsiye ediyorlar. Kuşburnunda C vitaminin yanı sıra, K, B1 ve B2 vitaminlerini de içeriyor.
Sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor mineralleri bulunuyor. Bu minerallerden dolayı kışın özellikle girp, soğuk algınlığı, farenjit gibi hastalıklar karşısında koruma kalkanı oluşturuyor.
Aynı zamanda kuşburnunun içerisinde bulunan yağ asitleri kabızlığı da önleyerek sindirim sistemine oldukça faydalı oluyor.
Ihlamur çayı 
Güçlü antioksidan kaynağı olan ıhlamur çayı kışın şifa dağıtıyor. Özellikle içerisine bir dilim limon katılarak içilen ıhlamur çayı öksürükten hatta kronikleşmiş öksürükten bile düzenli tüketildiği zaman kurtarabiliyor. 
Kış akşamları siyah çay yerine limonlu ıhlamur içerek bağışıklığınızı güçlendirebilir, hastalıklardan korunabilirsiniz.
Güçlü antioksidan kaynağı olan kuşburnu kışın şifa dağıtıyor. Özellikle içerisine bir dilim limon katılarak içilen ıhlamur çayı öksürükten hatta kronikleşmiş öksürükten bile düzenli tüketildiği zaman kurtarabiliyor. 
Kış akşamları siyah çay yerine limonlu ıhlamur içerek bağışıklığınızı güçlendirebilir, hastalıklardan korunabilirsiniz.
Zencefilli limon 
Zencefil faydaları sebebiyle bir çok hastalığa iyi geliyor. Özellikle burun tıkanıklığını anında açan bir özelliğe sahip olan zencefil,  terleme yoluyla vücuttan zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. 
Aynı zamanda baş ağrısı ve romatizma gibi ağrılı hastalıkları da tedavi edici özelliği olduğu biliniyor.

 

Ihlamur çayı Kuşburnu çayı Zencefilli limon Zencefil faydaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”