Havza Belediyesi Ramazan etkinliği

Havza Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında çocuklar için 'Karagöz ve Hacivat' gölge oyunu sahnelendi. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz; “Ramazanların ve kültürümüzün bir parçası olan Hacivat Karagöz’ü çocuklarımızın tanımalarını istedik.” Dedi.

Havza Belediyesi Ramazan etkinliği

Etkinlikler kapsamında Kevser Cami önünde sahnelen Hacivat ve Karagöz gölge oyunu özellikle çocuklar tarafından yoğun ilgi izlendi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz burada yaptığı konuşmada, çocukların ramazan gelenek ve göreneklerini yaşayarak öğrenmeleri için gayret gösterdiklerini belirterek; “Ramazanların ve  kültürümüzün bir parçası olan Hacivat Karagöz’ü çocuklarımızın tanımalarını istedik.”. İnşallah siz çocuklarımızın hoşuna gitmiştir.” Dedi.

İkiz, paylaşmanın, merhametin ve birlik beraberlik duygularımızın en yoğun yaşandığı Ramazan ayın boyunca Belediye olarak etkinlikler yapılacağını belirterek; “Halkımızın güzel bir Ramazan geçirmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız.” Dedi.

 Program sonunda Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, çocukları ile Hacivat Karagöz oynatırken çocuklara çikolata dağıtıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”