Advert

KIŞ GELDİ, SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMAYALIM

Havaların soğumasıyla birlikte çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor. Soğuk kış günlerinde aç kalan bu canlara bir kap su, bir kap yemek, barınak ve battaniye sağlamak vacdanımızın meselesi. Dolayısıyla onların da bizim gibi duyguları ve canları olduğunu unutmamalı, her zaman sevgi ve yardımseverlikle yaklaşmalıyız.

KIŞ GELDİ, SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMAYALIM

Soğuk ve dondurucu havalarda sokak hayvanlarına yardım ederek yaşamlarını daha iyi sürdürmelerini sağlayabiliriz. Mesela sokak hayvanlarının su kaynağı olarak kullandıkları küçük su birikintileri soğuk havalarda donduğu için bu hayvanlar su ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Onlara yardım etmek için kullanılmamış pet şişeleri ikiye keserek su kabı yapabiliriz. Böylelikle ihtiyaçları karşılanabilir. Bununla birlikte sıcak su koyarsak daha uzun süre kullanabilirler.

Ayrıca evde artan yemekleri de bu kaplarla onlara vererek karınlarını doyurabiliriz. Ya da evde beslediğiniz hayvanların yemleri varsa onları da bu hayvanlarla paylaşabilirsiniz. Evde kullanmadığınız eşyalardan onlara yuva bile yapabilirsiniz.

Çevremize de bu durumu anlatarak daha da yaygınlaşmasını sağlar ve birçok hayvanı hayatlarını kaybetmekten kurtarmış oluruz
Onların da bizim gibi canları, duyguları olduğunu unutmayalım. Daima yardımcı olarak koruyalım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”