KIŞ LASTİĞİ FİYATLARI VATANDAŞLARI ZORLUYOR

AUTOSHOW26 OTOMOBİL SPORLARI VE YARDIMLAŞMA KULÜBÜ BAŞKANI HASAN AKBAŞ KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASININ ZORUNLULUĞUNA DEĞİNEREK, “VATANDAŞLAR MUTLAKA BU HUSUSA DİKKAT ETMELİ.” DEDİ.

KIŞ LASTİĞİ FİYATLARI VATANDAŞLARI ZORLUYOR

1 Aralık tarihinden itibaren kış lastiği takmayan ticari araçların sürücülerine 715 lira para cezası kesilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği takmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutuluyor. Söz konusu yetki, Bakanlıkça valiliklere de devredilebiliyor.

Vatandaşların aklında bu konuyla alakalı birçok soru mevcut.

Autoshow26 otomobil sporları ve yardımlaşma kulübü başkanı Hasan Akbaş ise kış lastiği konusunda vatandaşlarımız maalesef duyarlı değil sözlerine yer verdi.

“Benim aracımın bir tane kış lastiği 1100 TL. Dört kış lastiği alsam onu üç ay kullanacağım sonuçta. Karlı ve buzlu havalarda mutlaka gerekli. Hükümetimiz bir kanun çıkartıyor ama bunu uygulamada maddi olarak yardımcı olmuyor. Ülkede kriz var bu nedenle insanlar da 2-2,5 ay kış lastiği takacağına ya aracına binmiyor ya da o maliyetleri göze alıp kış lastiği takmak durumunda kalıyorlar.”

KIŞ LASTİĞİ FİYATLARI VATANDAŞLARI ZORLUYOR

Akbaş sözlerinin devamında kış lastiği fiyatlarının vatandaşları zorladığını da belirtti. “Maddi gücü iyi olanlar kış lastiği konusunda duyarlılar ancak canınızı seviyorsanız kış lastiği takmak durumundasınız. Maddi gücü olmayan vatandaşlar 2-3 ay aracına binmesin, toplu taşımaya yönelsin. Sonuçta canımız her şeyden kıymetli.”

 

Haber: Merve Akman 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”