MERAL AKŞENER SAMSUNLULARA MESAJ GÖNDERDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü Basın Mensupları ile bir araya gelerek Samsunlulara Meral Akşener'in Mesajını okudu.

MERAL AKŞENER SAMSUNLULARA MESAJ GÖNDERDİ

’SAMSUN İYİ PARTİYLE ŞAHLANACAK’’

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun’da gerçekleştireceği miting öncesi, Samsunlulara mesaj gönderdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin fiilen temellerinin atıldığı ve milli mücadelenin başladığı Samsun’da bulunacağı için son derece mutlu olduğunu aktaran Akşener, Samsun’un sorunlarına ve İYİ Parti iktidarıyla gerçekleştirecekleri projelere değindi. Akşener, “Cumhuriyetin ilanından sonra sosyo-ekonomik açıdan engelimmiş iller arasında bulunan Samsun’un özellikle son yıllarda ihmal edildiğini görmek üzücü. Samsunlu hemşerilerimin Samsun’a yatırım yapmayanlara sandıkta cevap vereceğine inanıyorum. Samsun’u tarım ve ekonomi projeleri ile şahlandıracağız ”dedi

SAMSUN’UN POTANSİYELİ GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Tarım, limanı, sanayisi ve sosyal yapısıyla Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Samsun’a aynı oranda değer verilmediğini belirten Akşener, ”Samsun, ticaret ve istihdam alanlarında potansiyeli son derece yüksek olmasına rağmen, görmezden geliniyor. Bafra ve Çarşamba gibi büyük, bereketli topraklara sahip olan Samsun, tarım politikaları yüzünden üretemez haline geldi. Daha dün Malatyalı bir çiftçimiz borcunu ödeyemediği için bankanın önünde kendini yakmaya çalıştı. Kendi kendine yeten bir tarım ülkesiyken bizleri ithalata mahkûm eden iktidara, çiftçilerimiz hesap soracaktır. Samsunlu çiftçilerimiz toprağına küsmesin. İYİ Parti iktidarıyla borç batağındaki vatandaşlarımızın borcunu sıfırlayıp, çiftçilerimizin üzerinden mazot ve gübre yükünü alacağız. Sizlere söz veriyorum, Türkiye yeniden üreten bir ülke olacak’ ’dedi.

FABRİKALARI SATTILAR

Kalkınmada birinci derecede öncelikli iller arasında olan Samsun’a  yatırım yapmak bir tarafa, iflasın eşiğine gelen fabrikalara teşvik verilmediğini de aktaran Akşener,” Azot ve bakır fabrikaları kapatıldı. Tütün fabrikasını sattılar, Şimdi de gözlerini şeker fabrikasına diktiler. İşletemedikleri için şeker fabrikasında üretimi durdurmak istihdama da şeker pancarı üreticisine de balta vurmaktır. ’15 bin kişiye iş imkânı yaratacak ‘ vaadiyle 150 milyon TL harcanacak temeli atılan Samsun Tersanesini bile bitiremediler. Hava, kara ve deniz ulaşımıyla ticaretin bel kemiği olması gereken Samsun’un aktarma noktası olması için hızlı trenin de Samsun’a erişimi sağlanmalıdır. Samsunlu hemşerilerim İYİ Parti iktidarıyla Samsun’un nasıl bir potansiyele sahip olduğunu görecek’’ Şeklinde açıkladı.

SAMSUNSPOR ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK

Mesajının  sonunda kayyum atanan ve borç batağından çıkmaya çalışan Samsunspor’a da değinen Meral Akşener,” 1965 yılında kurulmuş 15 yıl önce Süper Lig’de üst sıralara oynamış bir takımın, iki Spor bakanının Samsunlu olmasına rağmen, bu gün borç batağında kayyuma devredilmesi de ikinci lige düşeside yerel ve genel iktidarın Samsun’a ne kadar değer verdiğinin en büyük göstergesidir. Oysaki  spor takımları illere marka değeri kazandıran önemli etkenlerden biridir. İYİ Parti iktidarının spora ve sporculara verdiği desteklerle inşallah Samsunspor’u yeniden eski günlerine kavuşturup, Süper Lig maçlarını Samsunlu hemşerilerimle birlikte izleyeceğiz” dedi .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”