Advert
Advert

Güleroğlu: "Haysiyet cellatlığı yapıyorlar"

İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, ‘Millet İttifakına HDP Desteği’ başlığıyla yazılan haberin algı oluşturmaya yönelik olduğunu belirterek, “Haysiyet cellatlığı yapma amacını taşıyan bu tür haberleri ve yapanları şiddetle kınıyoruz” dedi

Güleroğlu:
Güleroğlu: admin
Advert

İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, ‘Millet İttifakına HDP Desteği’ başlığı ile yayınlanan haber ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamaya İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin ve İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Mustafa Candal da katıldı.

BU KABUL EDİLEMEZ

Yapılan habere ateş püsküren İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, 14 Mart 2019 Perşembe günü Samsun yerel basınında faaliyet gösteren bir gazetede “Millet İttifakına HDP Desteği” başlığı ile bir haber yayınlanmış ve iş bu haber Millet İttifakını oluşturan İYİ Parti ve CHP gönüldaşlarını ciddi anlamda rahatsız etmiştir. Aslı ve mesnedi bulunmayan bu tür haberlerin kimler tarafından ve hangi amaca matuf olarak yapıldığını veya yaptırıldığını gayet iyi bilmekteyiz. Ancak, asıl bilinmesi ve özümsenmesi gereken basının asli görevinin ne olduğudur. Genel olarak basının temel görevi; “toplumun doğru, tarafsız ve objektif habere ulaşmasını” temin etmektir. Basın hakikatin sözcüsüdür. Böylesine önemli bir görevi ifa eden basın kurumunun her ne saikle olursa olsun “toplumu yanlış yönlendirmesi veya buna yönelik algı oluşturması” hiçbir şekilde kabul edilemez. Bilinmelidir ki; bu ilkelere sahip sektör mensupları başımızın tacıdır. Açıklamamız içerisinde yer alan eleştiriler bu ilkelere uygun hareket eden basın mensubu arkadaşlarımızı asla tasvir etmemektedir” diye konuştu.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Herkesin oyuna talip olduklarını kaydeden Güleroğlu, “Samsun özelinde büyükşehir ve özellikle merkez ilçelerimizde Millet İttifakının ortaya koyduğu iddianın Cumhur İttifakını oluşturan partileri ciddi anlamda rahatsız ettiğinin farkındayız. Netice olarak belirtmek gerekir ki; bizler oy kullanma ehliyetine sahip herkesin oyuna talibiz. Ancak bizim ittifakımız Millet İttifakı adı altında sadece İYİ Parti ve CHP arasındadır. Bu gerçeği çarpıtmaya veya aksine algı oluşturmaya yönelik ve özellikle haysiyet cellatlığı yapma amacını taşıyan bu tür haberleri ve yapanları şiddetle kınıyoruz. Samsun halkının ve Türk kamuoyunun takdirlerine saygı ile arz ederiz” ifadelerini kullandı.

HODRİ MEYDAN 

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin ise kendilerine çamur atıklarını kaydederek, “Basındaki çıkan bir yazıyı atıfta bulunarak böyle bir basın açıklanması yapıyoruz ama bu basının yazdığı bir şey değil. Bu basına yazdırılan bir şey. Neden bu zamana kadar yazdırılmadı da şimdi yazdırılıyor?  Büyükşehir’de AK Parti’nin yapmış olduğunu anketlere göre 1.5 puan öndeyiz. O puan gittikçe de açılacak. Bunun neticesinde yapılan bu haberler, aslında kaybetmenin sancısıdır. Geçmişine ayna tutup bakamayanlar, dürüst insanlara nasıl çamur ve iftira atarız derdindeler. Samsun’u nasıl mahvederiz düşüncesindeler. Onlar için Samsun’un, parlaması çağı yakalaması, gelişmesi önemli değil. Yeter ki onların beka marka koltuklarına bir şey olmasın. Bundan sonraki süreçte bize karşı yapılan daha kötü haberlerle karşılaşabiliriz. Ama bunlar bizi asla yıldıramaz. Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

Ayşe KUŞCU KAYA

Samsunvehaber.Com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor
ATAKUM’DA ‘POLİSEVİ’ MÜJDESİ!
ATAKUM’DA ‘POLİSEVİ’ MÜJDESİ!