Demirtaş: İşsizlik İlkadım'ın kaderi değil

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş'tan işsizliğe çare bulacaklarını belirterek, "İşsizlik İlkadım'ın kaderi olmayacak" dedi

Demirtaş: İşsizlik İlkadım'ın kaderi değil
Demirtaş: İşsizlik İlkadım'ın kaderi değil admin

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, özellikle gençlerin işsizlik sarmalının içinde çaresizce kıvrandığını ancak , işsizliğe çare bulacaklarını söyledi.

İSTİHDAM GARANTİLİ KURSLAR

İlkadım'da istihdam garantili kurslar açacaklarını belirten Demirtaş, "Seçim gezilerimizde gördük ki ülkemizde yaşanan sorunların birinci sırasına işsizlik oturmuş. Göreve geldiğimizde ciddiyetle üzerinde duracağımız öncelikli konumuz meslek edindirme kursları açmak. Fakat bu kurslar açmış olmak için açılan değil, içeriği dolu, ilimizin eleman ihtiyaçlarına yönelik kalifiye eleman yetiştiren, istihdam garantili kurslar olacaktır" diye

GENÇLERİN AĞABEYİ OLACAĞIM

İşsiz kalan bir gencin çaresizce yanlış yollara sapabileceğini  ifade eden Demirtaş, "Mahalle atölyelerimiz gençlerimizi kazanmamız noktasında önemli merkezler olacaktır. Mesleki anlamda yetişmiş gençlerimizin çalışma hayatına katılımı için yatırımcılarla, iş insanlarıyla sürekli iletişim halinde olacağız. Ben bir belediye başkanı değil, bu gençlerimizin ağabeyi olacağımın garantisini veriyorum" şeklinde konuştu.

ÜCRETSİZ İNTERNET

Gençlere interneti doğru kullanmayı öğreteceklerini sözlerine ekleyen Demirtaş, "İnternet çağında yaşıyoruz. Eğer gençlerimizi sanal dünyadan uzak tutamıyorsak, onlara bu teknolojiyi doğru kullanmanın yollarını öğreteceğiz. Bilgiye ulaşma noktasında gençlerimize ücretsiz internet hizmetiyle, destek olacağımızı da siz değerli vatandaşlarımla paylaşmak isterim"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekrem İMAMOĞLU'dan Maltepe Mitingine Davet
Ekrem İMAMOĞLU'dan Maltepe Mitingine Davet
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor