Samsun'da bağımsız aday Usta ve Demir arasında kıran kırana yarış!

Samsun’da yapılan son saha çalışmalarına göre Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta ve AK Parti’nin adayı Mustafa Demir arasındaki yarışın kıran kırana devam ettiği belirtiliyor.

Samsun'da bağımsız aday Usta ve Demir arasında kıran kırana yarış!
Samsun'da bağımsız aday Usta ve Demir arasında kıran kırana yarış! admin

31 Mart Yerel Seçimleri’ne iki gün kala yarış kızıştı. Yapılan son saha çalışmalarına göre Erhan Usta ve Mustafa Demir arasındaki yarışın kıran kırana geçtiği, ancak Bağımsız aday Erhan Usta’nın bir adım daha önde olduğu iddia edildi.

İYİ PARTİ SEÇMENİ BELİRLEYİCİ OLACAK

Geçtiğimiz günlerde yapılan farklı anket çalışmalarında Usta ve Demir mücadelesinin tüm hızıyla devam ettiği belirtiliyor. Son kamuoyu araştırmalarında Bağımsız aday Erhan Usta ile Mustafa Demir arasındaki puan farkının sadece 1 puan olması yarışın kıran kırana geçtiğini gösteriyor. HBS Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin paylaştığı verilere göre Bağımsız aday Erhan Usta, Mustafa Demir'den sadece 1 puan önde. Her iki adayında % 40 seviyesinde oy aldığı ancak Mustafa Demir’in 1 puan geriden takip ettiği belirtildi. HBS Araştırma ve Danışmanlık Şirketi sahibi Mustafa Öztürk; “Seçimin kaderini İYİ Parti seçmeni ve kararsızlar belirleyecek. İYİ Parti adayı Hayati Tekin % 22 civarında oy alıyor. İYİ Parti'nin adayının ipi göğüslemesi zor gözüküyor. Seçim yarışı Bağımsız aday Erhan Usta ve Mustafa Demir arasında geçiyor. Burada belirleyici seçmen İYİ Partili seçmen.” dedi.

İŞTE HBS ARAŞTIRMA VE DANIŞMANLIK ŞİRKETİNİN PAYLAŞTIĞI VERİLER:

Kaynak Medyaveri.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekrem İMAMOĞLU'dan Maltepe Mitingine Davet
Ekrem İMAMOĞLU'dan Maltepe Mitingine Davet
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor
Ersan Aksu:Cumhurbaşkanımız Erdoğan 3 Mart'ta Samsun'a geliyor