29 OCAK 2020 Çarşamba 21:45
Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2019 14:35   Güncelleme : 27-10-2019 15:10

OKE Rüşvet İddialarına Sert Cevap Verdi

Biyokütle Enerji Santrali için Oltan Köleoğlu Enerji (OKE) şirketinden önemli açıklama

OKE Rüşvet İddialarına Sert Cevap Verdi

 

ÜZÜNTÜ İLE İZLEMEKTEYİZ

OKE, yaptığı açıklamada; 'Bazı çevreler tarafından kamuyuna kasıtlı ve art niyetli olarak yapılan açıklamaları ibretle ve üzüntü ile izlemekteyiz. Çarşamba Biyokütle Enerji her aşamasında işlemlerin yasal olarak yapıldığı ve tamamen bitkisel atıklar kullanılarak enerji üretiminin gerçekleştirileceği santral olacaktır. 'dedi.

İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZDIR

Santral ile ilgili olarak bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin akla hayale gelmeyecek iddialarda bulunduğu ifade eden OKE 'Bilgisizlikle, ithamlar ve suçlamalarda bulunması karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur. Özellikle de her şekliyle suç olan rüşvet iddiaları konusunda. Son olarak Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı’nın hem Çarşamba’da düzenlenen bir toplantıda, hem de yerel basındaki açıklamasında yer alan, “Şöyle basın açıklaması yapacaksınız. Bizim yazdığımızı okuyacaksınız 50 bin lira. Mecitözü’ndeki fabrikanın orada da açıklama yapacaksınız 200 bin lira denildi”  ifadesi tamamen yalan ve iftira niteliğindedir.' diye konuştu.

BİZZAT BAŞVURU YAPSINLAR

Oltan Köleoğlu Enerji olarak ne direk, ne de dolaylı olarak herhangi bir irtibatta bulunulmadığı  belirtilen  açıklamada;' Ne Erdal Avcı ile, ne de Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ile irtibatımız olmamıştır. Hem Çarşamba ve Terme Ziraat Odası Başkanlarının, hem de aynı şekilde “dedikodu” diyerek iddialarda bulunan SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş’ün, “Savcıları göreve çağırıyoruz” beyanlarını sözde bırakmayarak, bizzat başvuru yapıp, delilleri sunarak uygulamaya koymalarını da bekliyoruz. Bu kişilerin tamamen asılsız iddialara dayanan ve her defasında sürekli “rüşvet teklif edildi” şeklinde yaptıkları açıklamalar, dolaylı olarak da başka hesaplar adına mesaj vermeye çalışmaları gerçekten düşündürücüdür. ' denildi.

YASAL HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ

OKE açıklamasını şöyle tamamladı; 'Bunlar ve bunların iftira niteliğindeki açıklamalarını kamuoyu ile paylaşanlar hakkında Oltan Köleoğlu Enerji olarak da adalete başvurup, yasal yollardan hakkımızı arayacağız. Sadece dedikodular üzerinden suç devşirmeye kalkışıp, sürekli rüşvetten söz ederek, sivil toplum kuruluşlarını da töhmet altında bırakanların farklı ve gerçek amaçlarını başta kendi çevreleri olmak üzere zaten herkes çok iyi bilmektedir. Bu vesile ile Oltan Köleoğlu Enerji olarak, gerçek dışı iddiaları dikkate almayarak işimize bakacağız. Ülkemize, Samsun’a, Çarşamba’ya ekonomik katkı sağlamak için çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğimizi bir kere daha belirtiriz.'

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA