Advert

Ak Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: 80 Başvuru Yapıldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, aday adayların isimleri üzerinden değil, ilçenin ihtiyaçlar üzerinden değerlendirme yapıldığını söyledi Kaynak: Karaduman: “İsimleri değil ihtiyaçları değerlendiriyoruz”

Ak Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: 80 Başvuru Yapıldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yaptığı basın toplantısında aday adaylığı sürecini değerlendirdi. Şimdiye kadar 80 kişinin aday adayı olarak başvuru yaptığını kaydeden Karaduman, mevcut başkanların adaylık başvurularının alınmayacağını, kendileri ile ilgili kararı genel merkezin vereceğini belirtti. 

80 BAŞVURU

Eylül ayından itibaren belediye başkanlıkları aday adayları ile ilgili istişareler yaptıklarını kaydeden Karaduman, “Aday adayı başvuruları ile ilgili dün akşam itibariler ilçelerimizde toplamda 80 başvuru yapıldı. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla dün sona erecek olan aday başvuru süremiz cuma günü akşam saatine kadar uzatıldı. Mevcut belediye başkanlarımızın adaylık başvuruları alınmayacak. O değerlendirmeyi genel merkezimiz yapacak.  Aralık başından itibaren de büyükşehir belediye başkanlıkları adayları açıklanacak” dedi.

ÇALIŞMALARA DEVAM

Aday adaylarının potansiyellerini değerlendirdiklerini ifade eden Karaduman, “Yaptığımız ziyaretlerde Samsunluların artık değişik yüzler görmek istediğini hissettik. Teşkilat olarak isimler üzerinde değil, ilçelerin ihtiyaçları üzerinden değerlendirme yapıyoruz. Aday adaylarımızın potansiyellerini değerlendiriyoruz. Kendimizi sınırlandırmıyoruz. Tek adayımız var onunla yola çıkmalıyız demiyoruz. Aday başvurusu yapmayan insanlar da değerlendirmeye alına bilinir. Adaylarımız açıklanana kadar çalışmalar devam edecek” diye konuştu. 

CANİK İÇİN GENEL MERKEZ KARAR VERECEK

3 dönem kuralına da değinen Karaduman, “Samsun’da Havza, Çarşamba ve Canik 3 dönem kuralına takılan ilçelerimiz. Ancak Canik’in bir dönem belde, iki dönem ilçe olması 3 dönem kuralına dahil olup olmayacağını tartışılır. Buna genel merkezimiz karar verecek.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”