Advert
Advert

AKCAGÖZ: “SEÇİMSE SEÇİM, HODRİ MEYDAN”

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen erken seçim değerlendirmesi ve seçimin 26 Ağustos’ta yapılması gerektiği yönündeki açıklamalar hakkında konuştu.

AKCAGÖZ: “SEÇİMSE SEÇİM, HODRİ MEYDAN”

Bunda hiç bir çekincemiz, kaygımız yok. Ancak, tek adam koalisyonunun sözcülüğünü yapan Devlet Bahçeli’den değil de, hükümet yetkililerinden net bir açıklama duymak isteriz. Devlet Bahçeli, AKP ile birlikteliklerinin çok uzun sürmeyeceğinin farkında. Bir kere, tabanlar arasında ciddi bir uyumsuzluk var. Bu uyumsuzluk ortadan kalkmadan, krizi ortadan kaldırmak mümkün görünmüyor. Bahçeli’nin tedirginliği de işte tam da bu noktada toplanıyor. 16 Nisan referandumunda Devlet Bahçeli gördü ki, AKP kaybediyor. AKP gün geçtikçe oy kaybediyor. Eski gücü yok. Eski gücü olmadığı için Devlet Bahçeli’de, ‘Acaba yanlış otobüse mi bindik?’ endişesi var. Yerel seçimler önce yapılırsa, zaten tepetaklak gidecekler. MHP de, AKP de bunu görüyor. Çalışılmış bir hareket de olabilir, MHP lideri aba altından sopa gösteriyor da olabilir. Sopayı, AKP’ye sallıyor. Her an gidebilirim demeye getiriyor. “ dedi.
          Ülkenin ciddi bir ekonomik bunalımın eşiğinde olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Avro 5 lirayı geçti, dolar 4 lira. Daha dün, genç bir sosyal bilgiler öğretmeni, atanamadığı için intihar etti. Binlerce genç, çaresiz. Gençlerimize iş veremiyoruz. Zaman geçiyor. Kriz büyüyor. Aradan yıllar geçtikçe işsizlik de artıyor. Bu gençlerimizin, kendilerine gemicik alacak, onlara Man adasında ticaret imkanı sağlayacak babaları, amcaları, dayıları yok arkalarında. O halde gelsinler buyursunlar, seçim yapalım. El mi yaman bey mi yaman, çıksın ortaya. Bu seçim, ülke itibarını Sarraf’ların ayakları altına serenlerle, ülke onurunu ben kurtaracağım, artık yeter diye düşünenler arasında olacak. Bu seçim, alelade bir seçim değil ama daha önce de ifade ettim, biz hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü olarak seçime hazırız. Bu seçim, OHAL’e sığınıp memleketi despotça idare edenlerle, demokrasi isteyenler arasında olacak. Bu seçim, ülkenin derhal normalleşmesine büyük ihtiyaç var diye düşünenler ile, tuzu kuru dönem yandaşları arasında olacak. Bu seçimi biz kazanacağız. Biz derken, sadece Cumhuriyet Halk Partisi tabanını kastetmiyorum. Aynı inanç ve duyarlılık noktasında birleşecek milyonlarca insan, gereğini yapacak ve ülkeyi bu zor günlerden kurtaracaktır. Karanlığın sonu aydınlıktır.” diye konuştu.

CHP SAMSUN BASIN BÜROSU 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”