BAFRA'DA YURDUSEVEN SESLERİ...

Genel seçimlerin bitmesiyle birlikte Türkiye 30 Martta çok önemli bir yerel seçime hazırlanacak. Samsun'da kran kırana bir yerel seçim yarışı bekleniyor. Bafra ise tarihinin en çekişmeli seçimlerine sahne olmaya hazırlanıyor.

BAFRA'DA YURDUSEVEN SESLERİ...

SAMSUN'DA REKOR BAŞKANLIK GELDİ

Samsun'da 18 belediyenin 17'sini elinde bulunduran AK Parti'nin öncelikli hedefi hiç bir belediye başkanlığını kaybetmemek. Muhalefet ise yerel seçimlere iddialı girmek istiyor. Geçtiğimiz yerel seçimlerde 18 belediyenin 17'sini kazanarak tarihinin en başarılı yerel seçim sonuçlarına imza atan AK Parti'de 24 haziranda yaşanan milletvekili seçim sonuçları AK Partilileri kaygılandırdı.

HALKIN SEVDİĞİ ADAYLAR OLACAK

Karadeniz'de, Ordu'dan sonra en çok oy kaybının yaşandığı Samsun'da seçim analizleri şimdiden yapılmaya başlanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mesajı seçim akşamı balkon konuşmasında verdi. 'Halkımızın bize verdiği mesajı aldık' diyen Erdoğan, yerel seçimlerde halkın sevdiği isimleri aday göstereceklerini ve bu konuda hiç bir şekilde taviz vermeyeceklerini söyledi.

BAFRA'DAN, BÜYÜKŞEHİRE ATANDI

Erdoğan'ın bu konuşmasının ardından gözler belediye başkanlıklarında halkın sevdiği isimlere çevrildi. Samsun'da yerel seçimlerin en heyecanlı yaşandığı ilçeler arasında yer alan Bafra bu dönem sancılı bir seçim dönemi geçirecek. 2 dönem Bafra'da belediye başkanlığı yapan ancak dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili olmasıyla boşalan koltuğa Erdoğan'ın isteğiyle Zihni Şahin getirildi.

KILIÇ ALDI, ŞAHİN SAHİP ÇIKTI

Şahin'in büyükşehir belediye başkanlığı koltuğuna getirilmesinin ardından Bafra'ya ise AK Parti Grup Başkanvekili ve meclis üyesi Hamit Kılıç'ın atanmasına karar verildi. Kılıç, göreve gelir gelmez belediyedeki birim müdürlerinin görevlerine son vermekle başladı. Zihni Şahin'le hiç bir fikir alışverişinde bulunmayan Kılıç'ın görevden aldığı müdürler ise Büyükşehirde önemli makamlara getirildi.

İŞİ GÜCÜ GÖREVDEN MÜDÜR ALMAK

Başkan Şahin, Bafra'da görev yaptığı ekibine büyükşehirde tam anlamıyla sahip çıkarken, Kılıç'ın, Başkan Şahin'i itibarsızlaştırma operasyonu ise fiyaskoyla sonuçlandı. Bu süre içinde özellikle Samsun yerel medyasının gündeminden düşmeyen Başkan Kılıç, 1.5 aylık süre içinde kendisini yıprattı. Kılıç'tan gelecek dönemde Bafra için umut edenler ise desteklerini şimdiden çekmeye başladılar.

BAFRA'DA YURDUSEVEN, SEVİLEN SİYASETÇİ

Başkan Kılıç'ın gözden düşmesi ve yaptığı icraatlarla sürekli tepki alması AK Parti camiasında gözleri Tuncay Yurduseven'e çevirdi. Bafra'da uzun bir süre ilçe başkanlığı yaptıktan sonra parti içindeki değişim nedeniyle AK Parti il yönetiminde görev alan Yurduseven, AK Parti içinde halkla ilişkileri en üst düzeyde olan ve ilçede sevilen ve saygı gören bir siyasetçi olarak biliniyor.

BAFRALLARIN SEVDİĞİ BİR İSİM

Yurduseven'in AK Parti'de aktif yöneticilik görevi devam ederken, genç siyasetçi için AK Parti Bafra Belediye Başkan Adaylığının ışıkları yanmış durumda. Toplumun her kesimiyle kucaklaşan, siyaseti iyi bilen, dürüst ve dinamik duruşuyla Bafra'da çok sevilen Yurduseven'in 30 mart seçimleri öncesinde AK Parti'de Bafra Belediye Başkan Adaylığı için ilk isim olacağı şimdiden görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”