CHP Samsun İl Başkanı Kundak, Mustafa Demir’e yüklendi

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir’in Samsun’da işsizliğe son vereceğini vaat ederek, vatandaşlarla alay ettiğini kaydetti

CHP Samsun İl Başkanı Kundak, Mustafa Demir’e yüklendi

CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞ-KUR verilerine göre, 2018’de de binlerce kişi çalışıyormuş gibi gösterildiğini ancak bu kişilerin geçici olarak işe yerleştirildiğini iddia etti. Açıklamasında AK Parti’ye ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir’e yüklenen Kundak, “AK Parti yönetimi, kadrolu işçi almak yerine, yerel seçim öncesinde binlerce kişiyi TYP kapsamında geçici işlere alarak umut tacirliğini sürdürmektedir” dedi.

KAYIT DIŞI İSTİHDAM ARTIYOR

AK Parti’nin halka yabancılaştığını ifade eden Kundak, “Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞ-KUR verilerine göre, 2018’de de binlerce kişi çalışıyormuş gibi gösterilmiştir. Bu program insanların reel olarak üretim yaptığı, hizmet sunduğu bir iş değildir. Tamamen sosyal yardımla yani işsizlik sigortasından fonlanan bu programla genç nüfusumuzu, eli iş tutan çalışan nüfusumuzun en fazla 9 aylık sürelerle geçici işlere yerleştirilmesi söz konusudur. İşsizlik Sigortası Fonuyla geçici işlere yerleştirilen kursiyer ve stajyerlerle birlikte geçici işlere yerleştirilenlerin sayısı bugün iki milyona yaklaşmış durumdadır. AK Parti yönetimi, kadrolu işçi almak yerine, yerel seçim öncesinde binlerce kişiyi (TYP) kapsamında geçici işlere alarak umut tacirliğini sürdürmektedir. Bütün çabaları TÜİK’in raporlarında işsiz sayısının düşük olmasını sağlamaktır. İşsizlik sigortası fonundan milyarlar işverenlere aktarılmış ama kayıt dışı istihdam her geçen gün artarak bugün bir milyona yaklaşmış durumdadır.

SİYASİ ANLAYIŞLARI İFLAS ETTİ

31 Mart’ta halkın gerekli dersi vereceğini belirten Kundak, “Çözüm gençlerimizin, çalışabilir tüm insanlarımızın güvenceli ve kalıcı istihdamıdır. Çözüm CHP’nin kamusal yararı öne çıkaran yerel yönetim anlayışıdır. AK Parti, 16 yıldır iktidarda ve iş sahası yaratamamaktadır. AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 3 dönem milletvekilliği ve bakanlık yapmış biri olarak Samsun’da işsizliğe son vereceğini vaat ederek vatandaşlarımızla alay etmektedir. Samsun halkına tersane sözü vererek 10.000 kişiye iş imkanı sağlayacaklarını ifade etmişlerdi; yalan üzerine kurulu siyasi anlayışları iflas etmiştir. AK Parti’nin halktan kopuk, halkı müşteri olarak gören tüketim ve rant odaklı yerel yönetimi anlayışı yerine; çözüm herkesi eşit yurttaşlar olmanın bilinciyle kucaklayan üretimci, istihdam edici, taşeronlaşmaya ve kamusal hizmetlerin piyasalaştırılmasına karşı halkçı yerel yönetimlerdedir. Halkımız kaynakları heba eden kibirli yönetim anlayışlarına 31 Mart yerel seçimlerinde gerekli dersi verecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”