Cumhur ittifakının en güçlü adayı Bafra'da kim?

Türkiye MHP lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklaması ile sarsıldı. Beklenmeyen bu açıklama tüm gün yerel ve ulusal medyada büyük yankı uyandırırken gözler de yapılacak bugün saat 13.30’da Erdoğan-Bahçeli görüşmesine çevrildi.

Cumhur ittifakının en güçlü adayı Bafra'da kim?

Başkanlık seçimlerinde kayıtsız şartsız Erdoğan`a tam destek vereceklerini açıklayan Bahçeli yerel seçimlerde nasıl bir yol haritası belirleyecek? Başkanlık seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimlerde aynı destek MHP den gelecek mi?

AK Parti ve MHP’nin 15 Temmuz sürecinden sonra başlayan gönül birlikteliği zirveye çıkarken yerelde de bir ittifak yapılacağı beklentileri her geçen gün daha da kuvvetleniyor. Peki yerel seçimlerin en kilit ilçesi Bafra'da kilit isim kim? Ak parti hangi isimle seçimlere girecek? MHP bu adaya resmen ya da gönülden destek verecek mi?

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin olası bir Ak Parti ve MHP birlikteliğinin en güçlü adayı konumunda olduğu siyasi kulislerde şimdiden konuşulmaya başlandı. Ülkücü bir altyapıdan gelen başkan Şahin 2 dönemdir Ak Parti’den Belediye Başkanı ve olası bir ittifakta hem AK Parti, hem de MHP kanadının en güçlü ismi olarak görünüyor. Şahin’in hem Ak Parti den hem de MHP' den çok ciddi destek alabileceği, Ak Parti-MHP birlikteliği sonucunda Bafra’nın hem yerel hem de genel iktidardan daha fazla hizmet alacağı söyleniyor.

Ak Parti MHP ittifakının yerel seçimlerde oluşmaması durumunda nasıl bir tablo ortaya çıkar sorusu akıllara gelebilir. Bilindiği gibi geçtiğimiz seçimlerde % 52 oyla 2.kez belediye başkanı seçilen Başkan Şahin 'in MHP kanadında oluşturacağı gönül birlikteliğiyle yine yüzde 65 civarında bir oy olarak 3.kez belediye başkanı seçileceği görünüyor.

Bu ihtimallere göre Bafra ile özdeşleşen bir isim olan Zihni Şahin 'in şimdiden Bafra ' da yerel seçimlere damga vuracağı apaçık ortada. CHP ve İyi Parti her ne kadar adaylar gösterecek olsa da yıllardır önce MHP’nin sonra da AK Partinin kalesi olan Bafra`da Başkan Şahin 'in rakibinin olmadığı göze çarpıyor.

 

bafra zihni şahin ak parti mhp belediye aday
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”