EDİS SAHAYA İNİYOR

MHP Samsun 25. Dönem Milletvekili HÜSEYİN EDİS Sosyal medya Hesabından 27. Dönem Milletvekilliğine Aday Adayı başvurusunu Tweetledi.

EDİS SAHAYA İNİYOR

SAYIŞTAY e.UzmanDenetçisi (Başbakanlık Y.D.K), BTK (Telekomünikasyon Kurumu)e. Üyesi 2. Başkanı. Ankara Bafder kurucu Başkanı. MHP Samsun 25. Dönem Milletvekili HÜSEYİN EDİS Sosyal medya Hesabından 27. Dönem Milletvekilliğine Aday Adayı başvurusunu Tweetledi.

MHP Samsun 25. Dönem Milletvekili HÜSEYİN EDİS Tweet`de ;

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. Milletimizin teveccühü, Cumhur İttifakı’nın duruş ve ruhuyla MHP; 24 Haziran seçimlerinde büyük bir başarıya imza atacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Cumhur ittifakı "Millet Aklı"


Hüseyin EDİS`in Başvurusu MHP`de Bomba Etkisi Yarattı. 15 yıl aradan sonra 7 haziran seçimlerinde 2. sıradan samsun milletvekilliği kazanan Edis Erken seçimlere gidilince 1 kasım seçimlerinde kazanamamıştı. 

Seçimlerden sonra MHP saflarından Ayrılmayan ve MHP`nin sıkıntılı sürecin de Görev alarak Genel Başkan Devlet Bahçeli`yi yalnız bırakmamıştı. Samsun`da siyasi kulislerde Edis`in adaylığı Kesin gözü ile bakılıyorken. Yarım Kalmış hesabı tamamlamaya geliyor diye konuşulmaya başladı.

Öz Geçmişi ;

1960 Bafra doğumlu PTT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı¬Müfettiş Yardımcılığı, Yüksek Denetleme Kurulu¬Denetçi Yardımcılığı, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu¬Denetçi, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu¬Baş Denetçi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu Kurucu Kurum Başkan Yardımcısı (Genel Müdür), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul Üyesi (Bakanlık Müsteşar Yardımcısı) üst düzey Bürokrat olarak görevlerde bulundu. 7 Haziran 2015 seçimleri için Samsun Milliyetçi Hareket Partisi Aday oldu. Haziran Seçimlerinde MHP Samsun Milletvekilliğini kazanan Edis, 1 Kasım 2015 erken seçim dolayısıyla MHP'den yeniden aday oldu Ama Kazanamadı. 
Aktif Olarak halen Milliyetçi Hareket Partisinde Görev Yapmakta.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”