Advert
Advert

İhracat Rakamları Yüz Güldürdü

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ilk 4 ay itibarıyla Samsun’daki ihracatın 202 milyon doları bulduğunu belirterek, “ İhracatta hedefe ulaşacağız.

İhracat Rakamları Yüz Güldürdü

Bu rakamlara göre yılsonu 600 milyon dolarlık hedefi tuttururuz” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ilk 4 ay itibarıyla ihracat rakamlarının yüz güldürdüğünü söyledi. Hasan Basri Kurt, Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre ilk 4 ay içinde Samsun’un ihracat rakamının 202 milyon 631 bin dolar olduğunu belirten Hasan Basri Kurt, “ Samsun’un sene başında ortaya koyduğu ihracat hedeflerine paralel büyüme oluyor. Bu rakamlara göre yılsonundaki 600 milyon dolarlık hedefe ulaşılacaktır” dedi.

Hasan Basri Kurt, Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamlarına göre ihracatta en büyük artışın yüzde 8434 ile yaş sebze ve meyve sektöründe gerçekleştiğini söyledi. Kurt, “ Zeytin ve zeytinyağı ihracatında, kimyevi madde ihracatında, demir ve demir dışı metallerde, tekstil ve tekstil hammaddelerinde büyük artışlar oldu. Samsun hızla büyüyor ve bölgenin cazibe merkezi oluyor. İkinci 4 aylık dönemde çok farklı sektörlerde de büyük oranda artışlar bekliyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”