İŞTE SAMSUN'UN MUHTEMEL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir'in 1 ay önce başkan adayı olarak açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarının kimler olacağına çevrildi. Adaylar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

İŞTE SAMSUN'UN MUHTEMEL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

19 ocak 2019 tarihinde Samsun'a gelecek olan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı gün ilçe belediye başkan adaylarını da açıklayacak. Samsun'da MHP'ye kaç belediye başkan adaylığı verileceği konusunda çeşitli söylentiler ortaya atılırken, habereko.com'un yaptığı son araştırmalara göre Samsun'da MHP'ye 3 ilçe verilmesi kesinleşti. AK Parti ilçe belediye başkan adayları ve MHP'ye verilecek olan muhtemel isimler ise belli oldu.

TEK DEĞİŞİM CANİK'TE
AK Parti'nin Samsun'da büyük bir değişime gitmeyeceği gözlendi. 3 dönemler aday yapılmazken, bazı küçük ilçelerde değişim yaşanması kesinlik kazandı. İlkadım'da Erdoğan Tok'la devam kararı alan AK Parti, Canik'te Zihni Şahin, Atakum'da İshak Taşçı, Tekkeköy'de ise Hasan Togar'la yola devam edeceği öğrenildi. 

TERME'DE MHP ADAYI
Çarşamba'da Halit Doğan'da karar kılınırken, Ayvacık'ta Halil Kalaycı, Salıpazarı'nda ise Halil Akgül ismi değişmedi. Terme'de ise MHP adayına yer verileceği iddiası gündeme gelirken, mevcut başkan Şenol Kul'un aday gösterilmeyeceği kesinleşti. Kavak'da İbrahim Sarıcağlu,  Havza'da Sebahattin Özdemir'in aday olması ise netleşti.

ASARCIK, ALAÇAM MHP
Asarcık'ta MHP'nin mevcut Başkanı Şerif Kılağuz'la devam edilirken, Alaçam'da yine MHP adayı İlyas Acar'a adaylık verildi. Vezirköprü'de mecut Başkan İbrahim Sadık Edis'te karar kılınırken, Yakakent'te Hüseyin Kıyma, Bafra'da ise Hamit Kılıç'ın aday gösterileceği öğrenildi. Ladik'te ise mevcut başkan Selim Özbalcı yeniden aday gösterilecek.19 Mayıs Osman Topaloğlu

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”