İYİ Parti'nin Adayı yüzde 90 Mehmet Çakar

Anavatan Partisi döneminin etkili siyasetçilerinden, Samsun eski Milletvekili Mehmet Çakar'ın İYİ Parti'nin Samsun büyükşehir belediye başkan adayı olacağı iddia edildi

 İYİ Parti'nin Adayı yüzde 90 Mehmet Çakar

2 İSİM ÖN PLANA ÇIKTI

AK Parti ve MHP'nin Samsun'daki ittifak adayı Mustafa Demir'in kesinleşmesinin ardından gözler, İYİ Parti ve CHP'nin Samsun'daki ittifak adayının kim olacağına çevrildi. Özellikle 2 isim ön plana çıktı. CHP Samsun eski Milletvekili Hayati Tekin ve Anavatan Partisi döneminde genel başkan yardımcısı ve Samsun milletvekili olarak görev yapan Mehmet Çakar.

AKŞENER'LE GÖRÜŞTÜ

Son yapılan görüşmeler neticesinde Mehmet Çakar'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenerle görüştüğü, partinin ağır topları Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın'la Samsun adaylığı konusunda mutabık kaldığı belirtilirken, Çakar'ın her siyasi partiden oy alabileceği konusunda parti genel merkezini ikna ettiği ve Samsun'daki seçimi kazanacağını söylediği öğrenildi. 

SAMSUN'UN SEVİLEN İSMİ

Samsun siyasetinin sevdiği ve beğendiği bir isim olan Mehmet Çakar'ın İYİ Parti'den aday olması durumunda gerek sol kesimden gerek MHP'den gerekse AK Parti'den ciddi bir oy alacağı ifade ediliyor. İYİ Parti'nin Samsun'daki adayının % 90 oranında Mehmet Çakar olduğu netlik kazanırken, Mehmet Çakar'ın Samsun adaylığının da yakın zamanda açıklanacağı belirtiliyor.

Kaynak Samsunvehaber 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”