Advert

KARAASLAN VE HANCIOĞLU MECLİS’TE

24 Haziran seçimlerinde Samsun, Meclis’e 2 kadın milletvekili gönderdi. 1983 yılından sonra AK Parti’den Çiğdem Karaaslan, CHP’den ise Neslihan Hancıoğlu Samsun’u TBMM’de temsil edecek. Kaynak: 35 yıl sonra Samsun’dan 2 kadın Meclis’te

KARAASLAN VE HANCIOĞLU MECLİS’TE

Büyük bir heyecanla beklenen 24 Haziran seçimleri, Samsun’da özellikle kadın seçmenlerin görmek istediği tabloya sahne oldu. Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerinin belli olduğu seçimler sonrası Samsun’u uzun yıllar sonra Meclis’te 2 kadın milletvekili temsil edecek. AK Parti 3. Sıra Milletvekili adayı Karaaslan ve CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Hancıoğlu yeni sistemin ilk kadın Milletvekilleri oldu.

AK Parti’den Çiğdem Karaaslan ve CHP’den Neslihan Hancıoğlu, 35 yıl sonra Meclis’te yer alacak. 2007 yılında AK Parti’den Binnur Şahinoğlu, 2011’de AK Parti’den Tülay Bakır, 2015’de AK Parti’den Çiğdem Karaaslan kadın Samsun Milletvekili olarak, Meclis’te yerini almıştı. 24 Haziran 2018 seçimlerinde ise kadın milletvekilinin sayısının 2’ye çıkması, kadın siyasetçileri daha da umutlandırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”