Advert

MHP MECLİSİN KİLİT PARTİSİ

Samsun’da 7 Haziran seçimlerinde, 134 bin 840 oyla 2 vekil çıkaran MHP, 24 Haziran seçimlerinde 138 bin oy almasına rağmen 2. vekilini bin 500 oyla kaybetti.

MHP MECLİSİN KİLİT PARTİSİ

24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP, Samsun’u mevcut Vekil Erhan Usta ile temsil etme hakkı kazandı. Samsun’da 7 Haziran seçimlerinde 134 bin 840 oyla 2 vekil çıkaran MHP, 24 Haziran seçimlerinde 138 bin oy almasına rağmen 2. vekilini bin 500 oyla kaybetti.

Türkiye genelinde ciddi başarı elde ettiklerini kaydeden MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun’da ise Türkiye ortalamasından yüzde 5 oy daha fazla aldıklarını söyledi. Samsun’da 2. milletvekilini bin 500 oyla kaybettiklerini sözlerine ekleyen Tekin, “Şu anda meclisin kilit partisi olduk” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın seçimden önce olduğu gibi seçimden sonra da aynı ciddiyetle ve birliktelikle devam edeceğini belirten Tekin, “Bizler, Türkiye’nin bekasını ve milletimizin refahını ilgilendiren her konuda Cumhur İttifakı’na destek vermeye devam edeceğiz. 24 Haziran seçimleri bitti. Hayırlı olsun” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”