Advert

Mustafa Demir'den İlk Açıklama

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, aday olmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Aynı zamanda omuzlarımda büyük bir sorumluluk taşıyorum” dedi.

Mustafa Demir'den İlk Açıklama

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun’a geldi. AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nda partililer ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Demir, adaylıkla ilgili açıklamalar yaptı. 

SAMSUN SEVDALISIYIM

Bir adaylık beklentisi yokken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildiğini kaydeden Demir, “AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmanın onurunu yaşıyorum. Tabi bunun sorumluluğunu da omuzlarımda hissediyorum. Samsunla ilgili aşkla ve şevkle gece gündüz çalıştıktan sonra, ticari hayatıma geri dönmüştüm. Adaylıkla ilgili hiçbir beklentim yokken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildim. Bir Samsun sevdalısı olarak bu karar doğrultusunda, 31 Mart’tan sonra Samsun’da Türkiye’ye örnek bir belediyecilik sergileyeceğiz” dedi.

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi.

Dört yıl kamu hizmetinden sonra mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaretle uğraştı.

Atakum Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunan Demir, AK Parti'nin Samsun'da kurucu il başkanlığını üstlendi.

22, 23 ve 24. dönemde AK Parti'den Samsun milletvekili seçilen Demir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

Demir, 60. hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini de yürüttü.

Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”