SESSİZLİĞİNİ BOZAN ERHAN USTA'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR...

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta uzun süren sessizliğini Hedef Halk Gazetesi'ne bozdu. Usta, 'Samsun'da ittifak olmasa da olur' dedi.

SESSİZLİĞİNİ BOZAN ERHAN USTA'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR...

AK Parti ve MHP arasında Samsun için devam eden Cumhur İttifakı görüşmelerinde AK Parti'nin MHP'ye 2 ilçe önermesi, MHP'nin ise İlkadım ilçesi dahil en az 7 ilçe istemesi özellikle ülkücü camiada sinirleri gerdi. Uzun süredir kamuoyuna hiç bir açıklama yapan MHP'nin Samsun'da en önemli ismi Erhan Usta ittifak konusunda gelinen
nokta ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Usta, ezber bozan açıklamaları Hedef Halk Gazetesi'ne yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde söylediği, " Jest ile rest arasında sadece bir harf var" sözüne atıfta bulunarak, ittifakın MHP için Samsun'da olmazsa olmaz olmadığını vurguladı.  MHP Samsun’da iddialı konumda olmasının AK Parti’nin tercihlerini zorladığını ve MHP’nin kararlı bir duruş sergilediğini söyleyen Usta, “Büyükşehir dahil bütün ilçelerde iddialıyız. Dolayısıyla 
bu iddiamızı karşılayacak, tabanımızın, ülküdaşlarımızın bu beklentisini karşılayacak ölçüde ilçe bırakılması lazım” diye konuştu.

JEST İLE REST ARASINDA BİR HARF FARK VAR 

MHP'nin iddialı olduğu ilçelerin ittifaka yansıması gerektiğine vurgu yapan Usta, “İttifakın olup olmamasını Samsun’a has olarak düşünmemek lazım. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak isteğimiz Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de başarıya ulaşması. Bu yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açısından da önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Yani müzakerelerde olumlu bir sonuç alınamazsa her türlü sonuca açığız biz. Sonuçta genel başkanımız en son yaptığı basın toplantısında jest ile rest arasında bir harf farkı var olarak ifade etmişti. Yani ittifak mutlaka olacak diye bir şey değil. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ittifak olmaması yönünde bir tavır gelirse biz ona da açık olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

HAKKANİYETLİ OLMAK GEREKİYOR

"MHP’nin isteği; 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın aldığı oy oranının altına düşmemesidir "diyen MHP Milletvekili Usta şöyle devam etti; " Bunun içinde ittifakın sağlıklı oluşturulması önemlidir. Yani hak eden bir partiye o ilçenin bırakılmaması durumunda seçmenin ittifakın dışında bir yere yönelmesi kaçınılmaz olacaktır. Biz toplamda hedeflediğimiz genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’nin altında olmaması için bu önemli. Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP’ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım” diye konuştu.

MHP SAMSUN'DA İDDİALIDIR 

Samsun'da ittifak görüşmelerinin devam ettiği bilgisini veren Usta, "Görüşmelerde şuan için sorun yok, müzakereler sürüyor, uzun bir süreç. Sürecin uzamasının nedeni Milliyetçi Hareket Partisi bu seçimlerde çok iddialı olması. Dolayısıyla bu iddia da görüşmelere yansıyor. İlkadım’ın olmazsa olmaz olarak iletildiği hakkında bilgim yok ama milletvekili olarak 'İlkadım olmazsa olmaz'  diyorum. Olmazsa olmazımız İlkadım. Büyükşehir Belediyesi dahil Samsun’un bir çok ilçesini alabilecek durumdayız. Eğer ittifak yapılıyorsa bunun ittifaka yansıması lazım.
İlkadım ve Büyükşehir bizim alabileceğiz yerler. Bunların haricinde ilçe belediyelerini de alabiliriz” ifadelerini kullandı. 

İLKADIM’DA ISRARLIYIZ

Milletvekili Usta, “Türkiye geneli için değil de Samsun için konuşmak gerekirse, Büyükşehir dahil bütün ilçelerde iddialıyız. Dolayısıyla bu iddiamızı karşılayacak, tabanımızın, ülküdaşlarımızın bu beklentisini karşılayacak ölçüde ilçe bırakılması lazım. İlkadım şu andaki yapılan tüm anket sonuçlarıyla ve halk ile yapılan sohbetlerde rahatlıkla ilçe belediyesini alabildiğimizi görüyoruz. Bu anlamda da İlkadım konusunda ısrarlıyız. İlçe sayısını net belirtmek olmaz ama yedi ilçenin bize bırakılmazı bizim asgari isteğimiz. Biz bunu kimseden iyilik olsun diye istemiyoruz. Bugün sokağa çıkıp bunu sorup araştırdığınızda, anket yaptırdığınızda bunu net olarak görüyorsunuz. Yani Milliyetçi Hareket Partisi burada hakkı olanı istiyor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselen bir trendi var. Bunun da ittifaka yansıması lazım” diye konuştu.

MHP 7 İLÇE İSTEDİ 

MHP'nin Samsun'da iddialı olduğunu söyleyen Usta, İlkadım dahil 7 ilçeyi istediklerini belirtti. Usta, “İttifak görüşmelerinde daha zamanımız var. İttifakın sonuçlanması için öngörülen bir tarih yok. Sağlıklı bir ittifak yapmak önemli. Şu anda görüşmelerin ne zaman sonlanacağını kimse bilmiyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”