TANER TEKİN RAPORU SUNDU MHP'DE GÖZLER BAHÇELİ'DE

AK Parti ile ittifak kararı alan MHP Samsun'da heyecanlı bir bekleyiş hakim. Gözler ise son kararı verecek olan Bahçeli'de.

TANER TEKİN RAPORU SUNDU MHP'DE GÖZLER BAHÇELİ'DE

BAHÇELİ SAMSUN'A ÖNEM VERİYOR

Yerel seçimlerin Samsun'da flaş partisi MHP'de ilçelerde yapılacak olan ittifak nedeniyle gergin bir bekleyiş hakim. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Samsun'la ilgili hazırladığı raporu genel merkeze sunarken, büyükşehir dahil her ilçede iddialı olduklarını ve genel merkezin Tekin'in bu raporunu dikkate alarak hareket edeceği öğrenildi. Son sözü söyleyecek olan Bahçeli'nin ise Samsun hassasiyeti dikkat çekiyor.

MHP TABANINDA RAHATSIZLIK VAR

MHP tabanı merkezde büyük bir ilçe başta olmak üzere 6 ya da 8 küçük ilçenin MHP'ye verilmesini isterken, büyük ilçenin de İlkadım olması gerektiğini ifade ettiler. MHP'nin İlkadım'da güçlü aday adayı geçtiğimiz dönem İlkadım Belediye Başkanı olan Necattin Demirtaş'la İlkadım'ı kesin alacaklarına inanan MHP'liler son anketlerde İlkadım'da AK Parti'ye % 15 fark attıklarını belirttiler.

HER İLÇEDE İDDİALI PARTİYİZ

AK Parti'nin 2 ya da 3 küçük ilçeyle MHP'yi geçiştirme taleplerinin ülkücülerde ve MHP tabanında ciddi sıkıntılara yol açabileceğini söyleyen MHP'liler, bu durumun ittifaka da ciddi anlamda zarar vereceğini ve Samsun'da seçimlerin riske gireceğini kaydettiler. Bir çok adayın ilçelerde ciddi bir hazırlık yaptığını da belirten MHP'liler, aday olup seçimi kazanacak olan isimlerin hayal kırıklığına uğratılmaması gerektiğini vurguladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”