Advert

TSK'YA DUA

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin Afrin Bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DAİŞ’e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferler sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide olduğu gibi Samsun Büyük Camii’de kılınan sabah namazının ardından edilen duaya iştirak etti.

 TSK'YA DUA

Samsun Büyük Camii’de kılınan sabah namazının ardından Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Ak Parti Gençlik Kolları ve vatandaşların katılımıyla eller semaya açılarak muzaffer Türk Ordusunun harekatının zaferi için dualar edildi.

Cami çıkışında harekat ile ilgili bir açıklamada bulunan Milletvekili Kurt, “Dün akşam saatlerinde Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de ‘Zeytin Dalı Operasyonu’nu başlatmıştır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Bu harekat Birleşmiş Milletler Sözleşmesi 51. maddesi gereği Türkiye’nin meşru müdafaasını kullanmak üzere yaptığı bir harekattır. Bu harekatın amacı bölgedeki Türk, Kürt ve Arap kardeşlerimizi terör örgütlerinin baskısından kurtarmaktır. Ülkemizin güney koridorundaki terör hattını temizleyene dek bu operasyonlar sürecek. Afrin ve çevresinden ülkemiz sınırlarına yapılan taciz atışlarına seyirci kalmamız söz konusu değildi ve Türkiye olarak şimdi gereğini yapıyoruz. Biz bu aşamada millet olarak birlik beraberlik içerisinde, bu harekatın arkasında olmamız gerekmektedir.” Şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”