Advert
Advert

VATANDAŞA GÖSTERİŞİ KALMAYAN VİTRİN’İN ARKA YÜZÜNÜ ANLATACAĞIZ.

CHP Milletvekili listeleri belli oldu ve artık halka inip anlatma zamanı geldi. Tüm aday arkadaşlarıma çıktığımız yolda başarılar diliyorum.

VATANDAŞA GÖSTERİŞİ KALMAYAN VİTRİN’İN ARKA YÜZÜNÜ ANLATACAĞIZ.

Sayın Cumhurbaşkanı manifestosunu açıkladı biliyorsunuz, partisinin İstanbul kongresinde.

 

Ne diyor, ahdim olsun ki diyor…

Ve öyle şeyler söylüyor ki sanki 16 yıldır bu ülkeyi başkası yönetmiş, ortalığı berbat etmiş de kendisini kurtarıcı ilan ediyor. Bu duruma kargalar dâhil herkes güler. Gerçi biz zamanında FETÖ için de uyarıda bulunduğumuz zamanlar onlar kargaları güldürüyordu. Sonrası beraber yürüdükleri ve ıslandıkları, her istediklerini verdikleri, hoca dedikleri FETÖ, ülkemizin yurttaşlarına Temmuzun tam ortasında tepesine mermiler yağdırdı. Bu basiretsizliğin siyasi bedelini bunlar henüz ödemedi, yanlarına kar kaldığını düşünüyorlar. Yok, öyle yağma, buna izin verdiğiniz için bedelini ödeyeceksiniz. Bunu bildikleri için paçaları tutuştu bunların, 24 Haziran ile bu ülkenin güzel insanları hesabını sandıkta soracak.

Başka ne diyor…

Ahdim olsun ki faiz, enflasyon ve cari açık düşecek diyor. Bakın dostlarım, bunlar iktidara geldiklerinde Türkiye'nin 52 yıllık cari açığı 43,7 milyar dolar iken, 16 yılda verilen cari açık 52 yılın toplam açığını 13'e katladı ve 561,6 milyar dolar oldu. Rakamla 13, yazıyla onüç kat kardeşim. Sen hangi ahitten söz ediyorsun. Bu ülkeyi dışa bağımlı kılmışsın, her bir yurttaşını iktidarın süresinde kamu borcunu iki kata çıkarmışsın, manifesto adı altında hikâye okuyorsun. Türkiye'yi batırdığını itiraf ediyorsun. Sormazlar mı sen 16 yıldır ne yapıyorsun orada, bizim doğan çocuklarımızı dünyaya gelir gelmez borçlandırmaktan başka?

Yol, köprü ve şehir hastanesi çocuklarımızın, torunlarımızın üzerine borç. Bunları anlatacağız.

Milli mücadele ve ardından Atatürk önderliğindeki Türk devriminin yırtıp attığı Sevr dayatmasının amacını gerçekleştirmiş, bu ülkeyi ekonomik olarak dışa bağlı kılmışsın. İktidarın döneminde hiç üretim yapmamış, mirasyedi anlayışı ile Türkiye Cumhuriyetinin toprağını, fabrikasını, limanını, emeğini satmış, parayı betona, tünele yatırmışsın. Yetmemiş bu ülkenin geleceğini ipoteklemiş, ne olduğu belirsizlere peşkeş çekmişsin, kendine hanedanlık kurmuşsun. Hangi ahidden söz ediyorsun?

Biz, bu ülkenin ve Cumhuriyetin emanetçileri Atatürkçüleri olarak buradan söz veriyoruz, 24 Haziran günü saltanatın yıkılacak. Tarih bir kez daha tekerrür edecek, sen ve sonradan görme hanedanın uçarak mı yüzerek mi bu ülkeyi terk etmek isteyeceksin? Allah bilir.Ama sen merak etme, bizim demokrasi inancımız sizinkilerine benzemez; hak-hukuk ve adalete dayanır.

Dr. Işık ÖZKEFELİ

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”