YILDIZ UZAN BAŞ: CUMHURİYET DEĞERLERİ İÇİN TEK ÇARE İYİ PARTİDİR

24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimler için partilerde aday adaylığı başvuruları sürüyor. İktisatçı Yıldız Uzan Baş İYİ Partiden Samsun milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

YILDIZ UZAN BAŞ: CUMHURİYET DEĞERLERİ İÇİN TEK ÇARE İYİ PARTİDİR

 Yıldız Uzan Baş aday adaylığı başvurusunda yaptığı açıklamada:” Türkiye iyi olacak anlayışı ile Cumhuriyet değerlerine bağlı, Demokrasiye inanan ve toplumumuzun tamamını kucaklayan İYİ Parti ülkemizin geleceği için hepimize umut ve güç vermiştir.  Cumhuriyet değerlerini korumada İYİ Parti tek çaredir” dedi

YILDIZ UZAN BAŞ KİMDİR?

1983 yılında Bafra’da doğdu. siyasetçi bir Aileden gelen,Yıldız Uzan Baş, Bafra Ticaret Meslek Lisesinden onur belgesi alarak mezun oldu. 19 Mayıs Üniversitesi İktisadi ve idari programlar Muhasebe bölümünde Ön lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesini bitirdi.  2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Temel ve hazırlayıcı eğitimini bitirdi. Kendi hazırladığı Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi içerikli kitabı ile Özel eğitim ve meslek kurslarında Bilgisayarlı muhasebe ve ileri düzey muhasebe eğitmeni olarak dersleri verdi. Mesleki alanda çeşitli seminer ve eğitimlere katılarak çok sayıda başarı belgesi ve Uzman eğitmen belgesine sahip oldu. 2013 2016 yılları arasında Genel Muhasebe Uzmanı, bordro ve özlük hakları yöneticisi olarak özel sektörde çalıştı. 2017 yılından itibaren ise Muhasebe yöneticisi olarak çalışmaktadır. İyi Parti kurucu üyesi ve ilçe Başkan Yardımcısı olan Yıldız Uzan Baş evli ve iki çocuk annesidir.

İYİ PARTİ YOK OLAN ADALET VE ÖZGÜRLÜKLERİ GERİ GETİRECEKTİR

İYİ Parti Samsun Milletvekili A.Adayı Yıldız Uzan Baş aday adaylığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ İYİ Parti baskılara son vererek kaybolmaya yüz tutan adalet ve özgürlükleri geri getirecektir. Demokrasiyi hakim kılacaktır. Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkacak ve bu en önemli kazanımımızın kaybedilmesine asla izin vermeyecektir. Zulme ve baskılara uğramış, tüm bunları aşarak bugünlere gelmiş bir parti olarak haksızlıkların ve zulmün karşısında mazlum ve mağdurların yanında olacağız. Bir kadın olarak bu mücadelenin ilk gününden itibaren yer almanın gönül ve vicdan rahatlığı içindeyim. Bu değerlerin mecliste savunucusu olacağım. 24 Haziran tarihinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yaparak yeniden demokrasi, özgürlük, adalet ve Cumhuriyete döneceğiz. Türkiye ve insanımız iyi olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”