Güncel

1 Bira Kaç Promil Çıkar? 1 Bira Kaç Saatte Vücuttan Atılır?

1 Bira Kaç Promil Çıkar? 1 Bira alkol alındığında promil ne kadar çıkar? konularını merak ediyorsanız haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Alkollü olarak araç kullanmak yasaklanmış olsa da belirli bir promilin altındaki durumlarda sürücüler için herhangi bir cezai yaptırım bulunmuyor. Bu nedenle 1 bira kaç kalori, 1 bira kaç promil ediyor gibi pek çok farklı soru işaretine sahip olan sürücüler konu ile ilgili araştırmalar yaparak bilgi almaya çalışıyor. İşte 1 bira kaç promil ediyor, 1 bira kaç saatte vücuttan atılır gibi tüm soru işaretlerinizi giderecek rehber içeriğimiz.

1 Bira Kaç Promil Çıkar?

1 bira kaç promil ediyor noktasında aşağıdaki oranlara göre promil durumunu öğrenebilirsiniz.

 • %0,5 Alkol Oranlı 33′ lük 1 Şişe Bira: 33 Promil
 • %0,5 Oranlı 33′ lük 2 Şişe Bira: 69 promil
 • %0,5 İçki Oranlı 33′ lük 5 Şişe Bira: 1.73 Promil
 • %0,5 Promil 50′ lik 1 Şişe Bira: 53 promil
 • %0,5 Alkol Oranlı 50′ lik 2 Şişe Bira: 10.5 Promil
 • %0,5 İçki Oranlı 50′ lik 5 Şişe Bira: 2.63 promil
 • %12 Alkol Oranlı 1 Kadeh Şarap: 40 promil
 • %12 Promil Oranlı 3 Kadeh Şarap: 1.21 Promil
 • %12 İçki Oranlı 5 Kadeh Şarap: 2.02 promil
 • %40 Alkol Oranlı 3 Duble Rakı, Viski, Votka: 1.26 Promil

1 Bira Kaç Saatte Vücuttan Atılır?

Bira içen kullanıcıların biraların kandan ve vücuttan kaç günde atıldığını da merak ettiği biliniyor. Ancak bu durum her vücut için farklı olduğundan dolayı net bir cevabı bulunmuyor. Genç yaştaki kişilerin bir günde tamamen vücuttan birayı atabilmesi mümkün olurken çok daha yaşlı kişilerin vücuttan atma süreci uzayabiliyor. Ortalama değerlerde ise 25 yaşındaki bir kişinin 1 bardak birayı 10 saatlik süre içerisinde vücudundan atması yönünde.

Biranın vücuttan atılması ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise tokluk durumu. Açken tüketilmesi halinde vücuttan atılma süresi kısalırken tokken tüketilmesi halinde bu süre uzuyor. Alkolün vücuttan ve kandan tamamen atılması ve vücudun temizlenebilmesi adına ise 2 ve 3 günlük bir süre öngörülüyor.

1 Bira Kaç Promil Çıkar
1 Bira Kaç Promil Çıkar

Alkolün Etkisi Kaç Saatte Geçer?

Alkol tüketen kişiler özellikle vücut direncinin üzerinde alkol tükettiği takdirde alkolün etkisi altına girmektedir. Alkolün etkisi kaç saatte geçer konusunda ise vücuttan vücuda, kişiden kişiye değişiklik yaşanabileceği unutulmamalıdır. Bununla birlikte 48 saat ile 72 Saat arasında alkolün etkisi geçebilmektedir.

Kadınlarda bu süre çok daha uzundur. 75 kilo ağırlığında olan bir kişinin bir saat içerisindeki alkolü metabolize etme sınırı 9 ml’dir.  600 ml bira, 25 gram alkol içerdiğinden dolayı sadece bir bardak biranın kandan temizlenmesi minimum 3 saat almaktadır. Akşam içilen bir alkolün sabah yapılacak kan testinde çıkması da büyük bir ihtimal olarak görülmektedir. Özellikle yoğun bir alkol içme söz konusu olduğunda kandan ve vücuttan temizlenmesi çok daha uzun sürecektir.

Alkol Aldıktan Kaç Saat Sonra Araba Kullanılır?

Bira ve alkol konusunda 1 Bira Kaç Promil Çıkar sorusunun ardından en çok merak edilen bir diğer durum ise alkol aldıktan kaç saat sonra araba kullanılır sorusudur. Alkol alındıktan sonra araç kullanılması önerilmemektedir. Alkol alacak kişilerin ulaşımı farklı şekillerde sağlaması önerilmektedir.

1 Bira Kaç Promil Çıkar
1 Bira Kaç Promil Çıkar

1 Bira Kaç Kalori?

1 Bira Kaç Promil Çıkar konusunun yanı sıra kaç kalori olduğu da oldukça merak edilenler arasında. Alkollü içecekler göz önünde bulundurulduğunda kalori olarak en az değerlere sahip içeceklerden bir tanesi biradır. Ancak aşırı tüketildiği için özellikle göbek bölgesinde fazla yağlanmaya yol açan bira tüketiminde sağlıklı ve dengeli bir yaşam için dikkat edilmelidir. Bira kalori oranları ise şöyle;

 • 1 adet 33 cl bira: 139 kalori
 • 1 adet 50 cl bira: 210 kalori
 • 1 su bardağı bira: 84 kalori

Başa dön tuşu