EkonomiGüncel

1000 TL’ye Bir Hafta Tatil!

İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşamak bedeni yorduğu gibi insan beynini de oldukça yorabiliyor. Yapılan araştırmalara göre tatil köylerine gitmeyi en çok tercih edenler genellikle İstanbul gibi büyük şehirde yaşayanlar olduğu görülmüştür. Ülkemizin turistik beldelerine en çok tercih gelen turistlerin yanında İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden olduğu görülüyor.

Ancak, son zamanlarda içerisinde bulunduğumuz enflasyon ve artan ürün fiyatları, tatile gitmeyi değil tatil planı yapmayı bile zorlaştırmış durumda. Bu aşamada kişi veya kişiler uygun fiyatlı ve uzun süreli tatil yerleri aramaya başladı.

Günlük 2 Öğün Yemek!

Turizm şirketleri insanlar tatil yapabilsinler diye uygun fiyatlı tatil paketleri çıkarmaya başladı. Özellikle önümüzde ki aylarda sezon açılacağı için, haftalık veya aylık tatil paketleri sunmaya başladı. Normal şartlarda bir kişinin bir haftalık tatil bedeli ortalama 2 bin TL ila 5 bin TL arasında iken, bu tutarlar bir kişi için 1 bin TL’ye kadar düşürülmüş durumda. Tatil paketlerinde hemen hemen her olanağa sahip oluyorsunuz. Ancak, full tatil paketinde ki gibi günün her saatinde yemek yiyemiyorsunuz. Uygun fiyatlı tatilin en büyük farklarından biri bu özelliğidir. Bunun yanında bulunduğunuz oda ve içerisinde ki ekipmanlar full tatil paketinde ki gibi olmuyor.

1000 TL'ye Bir Hafta Tatil!

Şehirden Uzak, Kafanızı Dinleyin!

Açık konuşmak gerekirse, İstanbul’un tozundan dumanından bıkmış biri için oldukça ideal şartlar. Özellikle plajın tamamını ücretsiz bir şekilde kullanabilmek bu paketleri gerçekten albenili yapan özelliklerden biri. Zaten insanlar odanın çeşitliliğinden çok kafa dinlemek için bu paketleri tercih ettiğinden, odanın içerisinde olacak olan televizyonun pek bir önemi kalmıyor.

1000 TL'ye Bir Hafta Tatil!

Tatil paketleri genellikle birkaç ay önceden alınması gerekir. Özellikle uygun fiyatlı tatil paketleri çok tutulduğundan kısa süre içerisinde paketler tükeniyor. Bu paketleri tercih edecek olan kişiler veya aileler tatile gitmeyi planladıkları tarihten en az 2 ay önceden alması gerekir. Böylelikle hem daha ucuza almış hem de önceden yerinizi ayarlamış olursunuz. Oteller genel olarak yiyecek-içecek götürülmesi yasak olan yerlerdir. Bu sebeple otelinize giderken herhangi bir yiyecek-içecek götürmenizi tavsiye etmem.

1000 TL'ye Bir Hafta Tatil!

Tatil paketinizin içerisinde zaten yemek paketi bulunuyor. Ekstra olarak tercih edeceğiniz yiyecek ve içecekleri bulunduğunuz yerde ekstra ücret ödeyerek alabiliyorsunuz. Özellikle insanlar rahat alışveriş yapabilsinler diye fiyatların uygun tutulduğunu da belirtmek isterim. Günlük üç öğün yemek ve ekstra yiyecek-içecek ile birlikte bir kişinin bir haftalık maliyetinin ortalaması 1500 TL civarındadır. Dört kişilik bir aile olduğunuzu varsayarsak, dört kişinin toplam maliyetinin ortalaması 6 bin TL civarındadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu