Güncel

18-25 Yaş Arasına Ücretsiz Müze Kart Sağlanacak!

Gençlik ve Spor Bankanlığı gençlere ücretsiz Müze Kart verileceğini açıkladı.

Yaz tatiliyle birlikte gençlerin kültürel ve gezi faaliyetlerinde yer alabilmesi için çeşitli projeler açıklanıyor. Geçtiğimiz günlerce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaşındaki gençlerin 81 ildeki belirli KYK yurtlarında ücretsiz olarak kalabileceğini açıklamıştı.

18-25 Yaş Arasına Müze Kart da Ücretsiz

Gençlere yönelik bir güzel haber de Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakan Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklamada 18-25 yaş arası tüm gençlere Müze Kart’ın ücretsiz verileceğini söyledi. Ayrıca Müze Kart almak için üniversite okuyor olma şartı da yok. Belirtilen yaş aralığında yer alan herkes bu fırsattan yaralanabilecek. Bu sayede gençler belirli bir süre geçerli olmak üzere müzeleri ücretsiz gezebilecekler.

adsdsadsa

Ücretsiz Müze Kart’a Nasıl Başvurulur?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 18-25 yaş arası gençlere yönelik sunulan ücretsiz Müze Kart hizmetine gencnesever.com adresinden başvurulabiliyor. Başvuru adımları şu şekilde yer alıyor:

1-) Gönüllülüğe ve spora hayatında daha fazla yer vereceğine dair söz vermek
2-) Kayıt formundaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak
3-) Kayıt bilgilerini doldurduktan sonra sistem muze.gov.tr adresine yönlendirecek. Bu adresten başvuruyu tamamlayarak Müze Kart GNS dijital kartı alınabilecek.
4-) Telefona ‘Türkiye’nin Müzeleri’ uygulamasını indirip sisteme giriş yaparak detaylı incelemeler yapılabilir.

Ücretsiz Müze Kart desteği ile birlikte Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel Müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi başta olmak üzere 300’den fazla müzeyi gençler ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Başa dön tuşu