Teknoloji

2016 yılının ilk yarısında en gözde telefon S7 Edge

2016 yılında piyasaya sürülen bir çok telefonu arkasında bırakan S7 Edge yılın ilk yarısında en gözde telefon olduğunu gösterdi.Samsung’un kavisli telefon piyasaya sürmesi piyasadaki tutulmasını kanıtlıyor.

 

Android telefon çıkaran diğer rakiplerini arkasında bırakan Samsung piyasadaki üstünlüğünü koruyor.Strategy Analytics’in yayınladığı yazıya göre Android’li telefonlarda Samsung’un amiral gemilerinden S7 Edge 2016 yılının ilk yarısında en gözde telefon olduğu açıklandı.

 

Strategy Analytics’in yayımladığı rapora göre Samsung 2016 yılının ilk yarısında yaklaşık olarak 13,3 milyon S7 Edge piyasaya sürdü. Bu, yılın ilk altı ayında dünya çapında satılan tüm Android’li telefonların yüzde 2,3’üne denk geliyor.Samsung’un akıllı telefon satışlarında yaşadığı düşüşlerin ardından son olarak çıkardığı S7 Edge ile yeniden yükselişe geçmesi firmayı sevindiren haber oldu.

 

Teknoloji devi Samsung’un aynı piyasadaki ezeli rakibi Apple’ın,İphone’unun 2015’in ilk yarısına kıyasla %16 düşüşle 91,6 milyon sattığı gözlemlendi.

 

Teknoloji devi Samsung’un kavisli telefon çıkarak kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarıyor.Samsung’un son çıkardı S serisi telefonu olan S7 Edge kavisli ve şık görünüşüyle 2016 yılının ilk yarısının gözde telefonu olmayı başardı.Samsung’un başarısı 2016 yılının ilk yarısındaki gözde telefonu olması ilede bitmiyor.Strategy Analytics’e göre kavisli yapısı ve uygulamaları ile kullanım kolaylığı sağlıyor.Samsung’un daha uygun fiyatlı piyasaya sürdüğü Galaxy J2 telefonu ise tahmini 13 milyonluk birim sevkiyatı ile 2. sırada bulunuyor.Galaxy S7 ise tahmini 11,8 milyon satış ve tüm Android’li telefonlar arasında yüzde 2’lik bir pazar payına sahip. Dördüncü ve beşinci sıralarda sırasıyla Samsung’un J5 ve J3 telefonları bulunuyor.

 

Strategy Analytics Samsung’un rehavete kapılmaması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu