Ekonomi

2022 Dünyanın En Zengin Kadını Belli Oldu

Forbes her yıl yaptığı güncellemeler ile dünyanın en zengin isimlerinin öğrenilmesini sağlıyor. yapılan yeni güncellemeler sonrası 2022 yılının en zengin kadının L’Oréal’in varisi Fransız Françoise Bettencourt Meyers olduğu belirtildi. Serveti net olarak bilinmeyen ve 74.8 milyar dolar olarak açıklanan Bettencourt Meyers 2021 yılına göre servetini 1.2 milyar dolar daha arttırmayı başardı.

Dünya Sıralamasında 14. Oldu

Kadınlar klasmanında dünyanın en zengini olmasına karşı cinsiyet ayrımı yapılmadan gerçekleştirilen sıralamada Bettencourt Meyers 14. oldu. 1909 yılında dedesi tarafından kurulan L’Oréal markası kısa süre içerisinde kozmetik ve güzellik alanında dünyanın en önemli markalarından biri oldu.

Yetişkinliğe ulaşması ile birlikte şirketin başından görev alan ve hisselerin yaklaşık %33’ünü elinde bulunduran Bettencourt Meyers, iki oğlu ile birlikte şu anda yönetim kurulunda yer alıyor. 85 bin kişinin istihdam edildiği ve 100 yılı aşkın süreden beri sektörde faaliyet göstererek büyük bir güven yaratan L’Oréal’, kazanmaya devam ederken Meyers’in daha fazla zengin olmasını sağlıyor.

Başa dön tuşu