Halka Arz

2022 Yılında Halka Arz Onayı Bekleyen Şirketler

2021’de geçmiş yılların aksine çok sayıda şirket halka arz edildi. Geçtiğimiz yıl 21’i tamamı eşit, 12’si bireysel yatırımcılara eşit – kurumsal yatırımcılara oransal, 19’u ise tüm yatırımcılara oransal olmak üzere toplam 52 şirket halka arz edildi.

2022 yılı ise birçok şirketin arz onayı beklemesine karşın durgun başladı. Ocak ayında herhangi bir arz onayı gelmedi. 2022 yılında arz onayı bekleyen şirketler SPK’den gelecek haberi beklerken bugün ve önümüzdeki haftalarda yayınlanacak bültenler ile daha fazla şirketin arz süreçlerine geçiş yapması bekleniyor.

Yılın İlk Arzı Panelsan Çatı Cephe’den Geldi

3 Şubat Perşembe günü yayınlanan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bülteninde arz onayı alan Panelsan Çatı Cephe Sistemleri 2022’nin ilk arzı oldu.

10 Şubat’ta yayınlanan SPK bülteninde ise DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ve Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. onay aldı ve halka arz edildi.

17 Şubat’ta İnvestco Holding A.Ş.Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. ve Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş. onay aldı ve ardından halka arz süreçleri başladı.

24 Şubat’ta yayınlanan SPK bülteninde Gezinomi Seyahat Turizm Tic A.Ş. ve Gür-Sel Turizm Taşımacılık Servis Tic. A.Ş onay aldı ve halka arz edildi.

Durgun başlayan 2022 halka arz süreci Şubat ayını tam 8 arz onayı ile tamamladı. Şimdi ise gözler Mart ayına çevrildi. Bugün yayınlanacak SPK bülteni ve sonraki bültenlerde arz onayı bekleyen şirketler gün geçtikçe artmaya devam edecek. Biz de şimdiye kadar taslak izahnamesini SPK’ye teslim etmiş, 2022 yılında arz onayı bekleyen şirketler tablosunu sizler için hazırladık.

İşte 2022 Yılında Arz Onayı Bekleyen Şirketler

arz onay

Başa dön tuşu