Teknoloji

2022 Yılının En İyi Android Emülatör Önerileri

Akıllı telefonların ve tabletlerin çok gelişmesiyle beraber Android işletim sistemi oldukça popüler bir konuma geldi. Durum böyle olunca bir çok kişi bilgisayar üzerinden de Android uygulamalarını kullanmak istiyor. Bu durumda yardımımıza android emülatörler koşuyor. Bizde bu yazımızda sizler için 2022 yılının en iyi android emülatörlerini bir araya getirdik. İşte, 2022 en iyi android emülatör önerileri

Android Emülatör Nedir?

Teknoloji bildiğiniz üzere gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Hatta artık günü gününe teknolojinin değiştiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Teknoloji gelişimini devam ettirdikçe birbirinden farklı işletim sistemleri ortaya çıkmakta. Günümüzde bir çok işletim sistemi bulunuyor ve bunların başında Android işletim sistemi yer alıyor diyebiliriz. Android işletim sistemi oldukça popüler olması nedeniyle bu sistem üzerinde uygulama geliştiren kişi sayısı da buna göre artış gösteriyor.

Bazen geliştiriciler yazmış olduğu uygulamayı veya yazılımı önceden ı telefon ve tabletlerden önce bilgisayar üzerinden test etmek isteyebiliyorlar. Ya da bazı kullanıcılar android işletim sisteminde var olan uygulamayı, oyunu bilgisayar üstünden oynamak istiyor. Böyle bir durumda android emülatörler devreye giriyor. Bu emülatörler bilgisayar üstünden istediğiniz gibi Android uygulamaları kullanmanıza olanak sağlıyor.

En İyi Android Emülatör

En İyi Android Emülatör Önerileri

BlueStacks

En iyi Android emülatör önerilerinin ilk sırasında BlueStack uygulaması yer alıyor. Rosen Sharma  isimli bir geliştirici tarafından piyasaya sürülen bu uygulama android emülatörleri arasında en popüler uygulama diyebiliriz. Windows ve macOS kullanıcılarının da kullanabildiği  emülatör, performansa oldukça önem veriyor. Performans odaklı bir emülatör. Bu uygulama genellikle Android işletim sisteminde yer alan oyunları bilgisayarda oynamak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmekte. Ayrıca BlueStack oldukça güvenilir bir şirket ve sürekli güncelleme de almakta.

Minimum Sistem Gereksinimleri Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel veya AMD işlemci İşlemci: Çok çekirdekli Intel veya AMD işlemci
RAM: 4 GB RAM RAM: 8 GB veya üstü RAM
Ekran Kartı: Intel/NVIDIA veya ATI ekran kartı Ekran Kartı: Intel/NVIDIA veya ATI ekran kartı
Depolama: 5 GB dahili depolama alanı Depolama: 5 GB dahili depolama alanı

LDPlayer

LDPlayer her ne kadar BlueStack kadar popüler olmasa da oldukça fazla tercih edilen emülatörlerden birisi. Bu emülatör özellikle oyun performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu uygulamayı geliştiren yazılımcılarda oyun performansının çok iyi olduğuna değiniyorlar. Bu sebepten dolayı bu emülatör android oyunlarını bilgisayarda oynamak isteyenler için biçilmiş bir kaftan.

Bildiğiniz üzere emülatörler genelde işlemciye yüklenirler. Lakin bu emülatör oyun performansı odaklı olması nedeniyle işlemciyi en az yormayı vadediyor. Yani bu emülatörü eski donanıma sahip cihazlarda da kullanabilirsiniz.

MEmu Play

En iyi Android emülatör sıralamasında MEmu Play’de payını almakta. Özellikle oyun performansına odaklanan ve bu alanda ödül alan MEmu, performans konusuna bir hayli kafayı takmış durumda. MEmu sadece oyunda değil diğer uygulamalarda oldukça iyi performans göstermektedir. Bu emülatörün tek kötü tarafı şuanlık sadece Windoes işletim sistemine sahip kullanıcıların kullanabilmesi. Diğer emülatör önerileri şu şekilde;

  • Nox

  • Android Studio

 

 

Başa dön tuşu