Eğitim

2022 YKS Başvuruları Saat Kaça Kadar Yapılabilecek?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, bugün yaptığı resmi açıklamada YKS sınavına girecek olan adayların başvurularda son günün bugün olduğunu unutmamasını istedi. Başvurunun sonra ana bırakılmaması gerektiğini belirterek öğrencilere ve adaylara uyarılarda bulunan Başkan Halis Aygün’ün bu açıklaması sonrası 2022 YGS başvurularında son saatin kaç olduğu merak edildi.

2022 YKS Başvuruları Saat Kaça Kadar Yapılabilecek?

Yapılan resmi açıklamalara göre 2022 YKS başvurularında başvurular bugün saat 23.59’a kadar yapılabilecek. ÖSYM’nin hizmete sunmuş olduğu mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek olan adayların bugün belirtilen saate kadar başvurularını yapması gerekiyor.

Başvuru saati sonrasında başvuru ekranları kapatılacağından dolayı başvuru yapılabilmesi mümkün olmayacak. Adayların başvurusu yapabilmesi adına ÖSYM aday işlemleri sistemi için üyeliği bulunması gerekiyor.

ÖSYM üyelik işlemleri

ÖSYM üyelik işlemlerinde e-devlet ile kayıt ol gibi farklı seçeneklerin yer alması kolay bir şekilde üyeliğin alınmasını sağlıyor. Sisteme erişim sağladıktan sonra ise yeni başvuru yap bölümünde yer alacak 2022 YKS başvuru ekranı üzerinden gerekli bilgilerin girilmesi ile başvurular iletilebiliyor. 2022 YKS takvimi doğrultusunda 12 Haziran 2022 tarihinde YKS temel yeterlilik testi, 19 Haziran 2022 tarihinde ise alan yeterlilik testleri ile yabancı dil testi gerçekleştirilecek.

Başa dön tuşu