Şirket Haberleri

24 Ocak Günün Dikkat Çeken Şirket Haberleri

Emlak Konut Gayrimenkul (EKGYO, Nötr)

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirket arasında imzalanan “Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Bakanlık adına Şirket tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi sözleşmesi, Yüklenici iki farklı şirket ile 21.01.2022 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli toplam 2.240,5mn TL+KDV ‘ dir.

Koç Holding (KCHOL, Nötr)

Şirket’in Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesinde, bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. (Tek-Art) tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Cumhurbaşkanlığı Kararı ile onaylandığı kamuya açıklanmıştı. Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği 21 Ocak 2022 tarihinde Tek-Art’a tebliğ edilmiştir.

Atp Ticari Bilgisayar Ağı (ATATP)

Şirketin 21.01.2022 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı’nda; küresel fırsatlara açık ve şirket için gelişim alanı potansiyeli taşıyan, teknoloji ağırlıklı girişim şirketlerine yatırım yapması ve büyümelerinde stratejik destek sağlanması amacıyla mevzuat hüküm ve koşullarına uygun olarak girişim sermayesi yatırım ortaklığı şirketi kurulmasına karar verilmiştir.

Formet Metal Ve Cam Sanayi (FORMT)

Şiket’in Oyak Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanlı şirketin % 100 hisselerinin 65mn TL bedelle satın alınmasına izin verilmesi hakkındaki Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğu başvuruya, Kurul tarafından, olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Galata Wind Enerji (GWIND)

Şirket tarafından yapılması planlanan “Taşpınar Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi (Yardımcı Kaynak Güneş Enerji Santrali İlavesi) Projesi” ile ilgili hazırlanan ÇED Raporu T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanmış, “ÇED Olumlu Kararı” alınmıştır.

Girişim Elektrik (GESAN)

Şirket, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ”TEİAŞ Merkez Yerleşkesi, 8.,13. ve 19. Bölge Müdürlüklerinde Çatı Üstü Ges Kurulumu Yapımı İşi” için ihaleye girmiş ve ihale kapsamındaki TEİAŞ 8. Bölge (Ankara) ve TEİAŞ 19. Bölge (Antalya) kısımları için en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale bedelleri, TEİAŞ 8. Bölge (Ankara) için 3mn TL ve TEİAŞ 19. Bölge (Antalya) için 5mn TL olmak üzere toplam 8mn TL’dir.

Şirketin daha önce Kamu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapmış olduğu bildirimde, %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Girishim Power Enerji ortaklığında, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ”ITM377 Referanslı 154 kV Güneşli GİS TM Yapım İşi” için girdiği ihale kararının kesinleştiği TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Şirkete bildirilmiştir. İhale bedeli 106,9mn TL’dir.

Halk GYO (HLGYO)

Şirket 1.020mn TL olan çıkarılmış sermayesinin %50 oranında artırılarak tamamı nakit karşılığı olmak üzere 1.530mn TL’ye çıkarılmasına karar verildiğini duyurmuştur.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR)

Şirket, Gürcistan’da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini; tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması, sistemin sahaya teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti, sistemin yüksek gerilim testlerinin yapılması işleri kapsamında sözleşme imzalandığını duyurmuştu. Söz konusu projeyle ilgili olarak İşverine tüm işleri durdurması yönünde yapılan bildirim neticesinde, İşveri ile arasındaki sözleşme kesin hesap yapılarak karşılıklı olarak sonlandırılmıştır.

Ulusoy Un (ULUUN)

Şirketin %100 Bağlı Ortaklığı olan Rolweg S.A., Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yapmış olduğu Yemlik Arpa İthalatı ihalesinde vermiş olduğu teklif ile 7,9mn USD (106,3mn TL) değerinde ihale kazanmıştır.

Başa dön tuşu