Hisse Önerileri

3 Ocak Pazartesi güne en iyi başlayan hisseler

2022 tüm dünyanın farklı ekonomik piyasalarda iyi neticeler ve olumlu başlangıçlar beklediği bir yıldı. Her yeni yılda olduğu gibi yatırımcılar, piyasanın takvim yılı değiştiğinde daha iyi duruma geleceği ümidini beslerken; 3 Ocak Pazartesi günü borsada güne en iyi başlayan hisseler listemize geçelim.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş (#PRKAB)

Bir önceki kapanışını 57,20 Türk lirasından yapan PRKAB, an itibarıyla %9,97 yükselişle 62,90 liradan işlem görüyor. Yeni yılda yatırımcısının yüzünü güldürmeye başlayan PRKAB’ın işlem hacmi 974 milyar liranın üzerinde.

PRKAB
PRKAB

Enerjisa (#ENJSA)

Sabancı Holding ve EON ortaklığına ait enerji olan enerji firması Enerjisa, güne iyi başlangıç yapan hisseler arasında yerini almış durumda. Bir önceki kapanışta 12,22 lira ile günü bitiren ENJSA, %5,40 yükselişle 18,88 liradan işlem görüyor.

#ENJSA
ENJSA

Logo (#LOGO)

Türkiye’nin en büyük yazılım firmalarından Logo, bir önceki kapanışı 39,50 Türk lirasıyla kapatmıştı. Bugün itibarıyla %5,37 yükselişle 41,62 liradan işlem görüyor. Ak Yatırım’ın Logo paylarında gerçekleştirdiği işlemler haberimizi de okuyabilirsiniz.

LOGO
LOGO

TAV Havalimanları Holding (#TAVHL)

15 milyon liralık işlem hacmine sahip TAVHL, bir önceki kapanışı 31,08 Türk lirasıyla bitirmişti. Bugün %5,21 yükselişle 32,70 liradan işlem görüyor.

TAVHL
TAVHL

Başa dön tuşu