Hisse Önerileri

31 Aralık’ta en çok kazanan 5 hisse: PRKAB, NTHOL, ANHYT…

Yılın son gününde borsalarda da hem yılın hem de haftanın son günü olması nedeniyle hareketli bir gün yaşandı. Gün içerisinde yükselişler yaşayarak dikkat çeken hisseler ise yatırımcılar için de seçenek yarattı.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. (#PRKAB) %7,69

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bugün gerçekleştirdiği atılım ile birlikte gün içerisinde %7,69 oranında artış kaydetti. Yaşanan yükseliş sonrasında hisseler 61,60 TL’ye yükseldi.

Net Holding (#NTHOL) %7,47

Bugün NTHOL için KAP’a açıklamalarda bulunan Net Holding yaptığı bu açıklama ile piyasalarda etki gördü. Pay alım satım bildirimi, şirketin hisselerinde %7,47 oranında artış yaşanmasını sağladı.

Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi (#ANHYT) %4,80

Yükseliş yaşayan bir diğer şirket ise Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi oldu. Yüzde 4,80 ile günü kapatmaya hazırlanan şirket, hisse değerinde ise 12,23 TL’ye ulaştı.

Medical Park Hastaneler Grubu (#MPARK) %4,68

Medical Park Hastaneler Grubu hisse başında fiyatı 30,88 TL’ye yükseldi. Gün içerisinde %4,68 oranında artış kaydeden şirket, böylece yatırımcılarında da bu süre içerisinde destek gördü.

EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#ECILC)

Yakaladığı yükseliş ile günün son sırasında yer alan EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise %3,89 oranında artış kaydetti. Yükseliş ile birlikte 7,47 TL’den işlem görmeye başlayan şirket, KAP’a yaptığı bildirimlerden önemli dönüşler sağladı.

Başa dön tuşu