Ekonomi

3600 Ek Göstergenin Meclis’e Geleceği Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin uzun zamandan beri beklenen 3600 ek gösterge ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Çalışmanın devam ettiğini söyleyen Bakan Bilgin, çalışmaların Meclis’e olabildiğince kısa sürede getirileceğini söyledi.

“Mayıs’ta Meclis’te”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Diğer bakanlıklarla ilgili çalışmalarımızı başlattık, bitireceğiz. Mayıs’ta Meclis’te. Kurumlar arası görüşme, teknik çalışma yapılıyor. Şubat’ta size bir açıklama yapılabilir. Dört meslek grubu ama başka statüler de var. Avukatlar var, kurumlarda çalışan hukukçular var, il müdürleri, diyelim ki sağlık il müdürü. Statüleri yeniden adil bir şekilde çalışıyoruz belirgin bir şey yok ama o düzenlemeyi yapacağız.” diyerek binlerce çalışana müjde verdi.

“Adil Bir Düzenleme Olacak”

Adil bir düzenleme yapmak için özel bir çaba gösterdiklerini net bir şekilde dile getiren Bakan Bilgin, farklı statüler için yapılmak istenen düzenlemelerde hakkaniyetli bir şekilde planlamanın yapıldığını söyledi. Bu kapsamda sadece 3600 ek gösterge değil, 3600 dışındaki göstergeler de değişiklik getirilebilir.

Başa dön tuşu