Ekonomi

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? 4 ekonomistten güncel altın yorumu 

2022 altın fiyatları hızlı bir başlangıç yaparak yükseliş ile güne başladı. Vatandaşlar 2022 yılı yatırımlarında altının geleceğini merak ettiğinden dolayı altın yorumları ve altın analizleri yakından takip ediliyor. Güne hızlı başlangıç yapması ile dikkat çeken altın için 4 Ekonomist tarafından yapılan son dakika altın yorumları dikkat çekti.

Altın sert yükselişle haftaya başladı! İşte gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatları

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? İşte 4 ekonomistten güncel altın yorumu

Ekonomist Remzi Özdemir 3 Ocak altın tahmini

Ekonomist Remzi Özdemir dolarizasyon uyarısı yaparak doların yeniden yükselişinin nedenini Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ağzından kaçırdığı yüzde 12 faiz sözü olduğunu belirtti. 2022 senesinin ilk 3 ayı zor geçse de sonrasının iyi olacağını belirten Özdemir, ocak ayında gerekli önlemler alınmazsa dolar kurunun yeniden 18 TL olabileceği uyarısında bulundu.

Ekonomist Atilla Yeşilada 3 Ocak altın değerlendirmesi

2022 yılında dolar kuru için öngörüsünü açıklayan Atilla Yeşilada AK Parti’nin dolar kuru hedefinin 9 lira olduğunu ancak 2022 yılında doların 2021 yıl sonundaki rakamın 1,25 katı olacağını dile getirdi.

Ekonomist Selçuk Geçer 3 Ocak altın analizi

“Tek endişem kırılmaların olabileceği yönünde. Çünkü 3 ve 22 Ocak ve 14-15 Şubat’ta FED’in açıklayacağı karar çok önemli olacak. Bütün bunlar kurdaki kırılmaları tetikleyebilir. Normal yükseliş eğilimiyle ocak ayı içerisinde en iyi ihtimalle doların 15-16 seviyeleri göreceğini düşünüyorum.”

Ekonomist İslam Memiş 3 Ocak altın yorumu

“2022 yıl içinde altının gram fiyatında 1.450 lira gümüşün gram fiyatında 20 lira seviyelerini bekliyor olacağım. Yıl içinde öngördüğüm bu rakamları zirve seviyesi olarak takip edeceğim. Kısa vadede “Hani olacaktı” diyen kaybedecek, fiyata aldırmayıp miktarını artıran kazanacak. Hani düşecekti, şimdi 1.450 lira diyorsun diyen arkadaş, sen şimdiden kaybettin. Bu piyasada dolaşmaya, batacaksın. ‘2.dip sonrası’ yazıyor. Okumuyor veya okuduğunu anlamakta zorlanıyorsun. Boşuna heveslenme ‘alım-satım yaparım para kazanırım’ diye. Kaybedeceksin”

Başa dön tuşu