Şirket Haberleri

5 şirket yeni haftada piyasalara hızlı giriş yaptı

2021 yılının son haftası itibariyle piyasalarda bugün işlemler başladı. Sabah saatlerinden itibaren hareketliliğin görüldüğü piyasalarda özellikle piyasa trendlerinde 5 şirket dikkat çekici istatistiklere imza attı. Sabah saatleri itibariyle yükseliş yaşamaya başlayan şirketlerde yükseliş yüzde 8,42’lere vardı.

5 şirket yeni haftada piyasalara hızlı giriş yaptı
Yeni haftada piyasalara hızlı giriş yapan 5 şirket 

İşte haftaya hızlı giriş yapan 5 şirket

GUBRETAS

IST: GUBRF – GÜBRETAŞ – %8,22

Özellikle 21 Aralık tarihi itibariyle sert düşüş yaşamaya başlayan Gübretaş, 22 ve 24 Aralık tarihlerinde dip seviyeleri ulaştı. Ancak 25 Aralık’ta yaşanan kırılma ile birlikte yükselişe geçen #GUBRF 27 Aralık haftasına da yükseliş ile başlangıç yaptı.

Hektas
IST: HEKTS HEKTAŞ – %7,39

IST: HEKTS HEKTAŞ – %7,39

Gübretaş ile benzer bir grafik çizgisine sahip olan Hektaş, 22 ve 23 Aralık tarihlerinde yaşadığı düşüşün ardından yükseliş trendine geçti. Son dönemlerin en yüksek seviyelerine ulaşan #HEKTS böylece yatırımcısı için de kazanç getirmeyi başardı.

Kardemir
IST: KRDMA Kardemir – %6,65

IST: KRDMA Kardemir – %6,65

Kardemir, son haftalarda ciddi bir düşüş içerisindeydi. Ancak dibi gördükten sonra kısa süre içerisinde yeniden yükselişe geçen #KRDMA hisseleri özellikle yeni hafta itibari ile yüzde 6’ya varan bir artış kaydetti.

SASA
IST: SASA SASA – %6,30

IST: SASA SASA – %6,30

Yüzde 6 değer kazancını yaşayan diğer bir şirket ise SASA. 16 Aralık tarihi itibariyle 56.90 TL gibi en yüksek seviyelere ulaşan #SASA daha sonrasında düşüşe geçmişti. Ancak 25 Aralık ile birlikte yeniden yükseliş trendi hakim olmaya başladı ve bugün özellikle yüzde 6’ya varan yükseliş ile sektörde dikkat çekti.

Akfen GYO
IST: AKFGY –  Akfen GYO – %6,77

IST: AKFGY –  Akfen GYO – %6,77

Haftanın ilk günü itibari ile en çok yükseliş yaşayan son şirketi ise Akfen GYO oldu. Güne güçlü bir başlangıç yapan şirket, son 1 aylık periyodunda ise bu kadar yükseliş görmemişti. Bugüne kadar yüzde 88 oranında değer kazanan #AKFGY böylece yatırımcısı için de cazip bir yatırım olduğunu gösterdi.

 

Başa dön tuşu