Siyaset

AK Parti’de birlik ve beraberlik buluşması

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından, AK Parti Samsun Teşkilatlarında kuruluştan bu güne kadar görev almış yöneticilerin buluştuğu program gerçekleştirildi. Programa, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in yanı sıra, geçmiş dönem il başkanları Ali Akyüz, Osman Çetinkaya ve Adem Güney, AK Parti Samsun İl yönetim Kurulu Üyeleri ve geçmiş dönem ilçe başkanları ile il yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

“Kendilerine güvenimiz tamdır”

AK Parti Teşkilatlarında istişare kültürünün çok değerli olduğunu söyleyen İl Başkanı Muharrem Göksel, “Türkiye’de, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu sürecine girildiğinden bugüne kadar çok önemli gelişmeler yaşandı. Yaşanan tüm gelişmelere rağmen, bizler milletimiz ve ülkemizin bekası için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, Türkiye’nin kat be kat büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. AK Parti Samsun İl Teşkilatı olarak bizler, bu sistemi anlatabilmek adına sahalardayız. Bu noktada desteklerine ihtiyaç duyduğumuz ve kendilerine güvendiğimiz geçmiş dönem yöneticilerimizle de istişarelerde bulunduk ve onlardan bizler için, geleceğimiz için, milletimiz için sahalarda bulunmalarını ve sistemi anlatmalarını istedik. Onların tecrübelerinden yararlanmak bizlere daha da güç verecektir. İnanıyoruz ki 16 Nisan, ‘evet’in zaferi ile sonuçlanacaktır” dedi.

 

“Güvenoyu’nu millet veriyor”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin birlik, beraberlik ve huzur getireceğini ifade eden Göksel, “Daha müreffeh ve huzurlu bir gelecek için yeni sistemle birlikte nice adımlar atılacaktır. Yüzde 50 ve üstünde bir oy alan cumhurbaşkanı ülkenin teminatıdır. Beka kaygısı olmayan, yüklerinden kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de, hızlı bir reformlar dönemi başlayacak, demokrasimiz gelişecektir. Türkiye, her alanda mesafe alacak ve hız kazanacaktır. Ülkemizin demokrasi ve özgürlük destanı yazdığı 15 Temmuz bir milattı, 16 Nisan’la birlikte Türkiye artık yepyeni bir çağa giriş yapacaktır. Türkiye’deki mevcut sistem, darbelere zemin hazırlamaktadır Yeni sistem ile darbeler tarihe karışacak ve vesayet ortadan kalkacak. Demokrasinin çıtası yükselecek. İç ve dış güvenliği tam olarak sağlamak, terör eylemlerini en aza indirmek, terör örgütlerine diz çöktürmek için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bugünün dünyasında Türkiye için elzemdir. Bu sistem Türkiye’ye güçlü temsil ve adil bir temsiliyet getirecektir. Meclis hiç olmadığı kadar güçlenecektir. Kanunlar artık hükümetin teklifiyle değil, sadece milletvekillerinin teklifiyle çıkarılacak. Meclis, cumhurbaşkanı ve ti denetleme hakkını da elde ediyor. Meclis ve Cumhurbaşkanı seçimleri, 5 yılda bir aynı gün yapılacak. Cumhurbaşkanı, yüzde 50+1 oyla seçileceği için, cumhurbaşkanı ve hükümete güvenoyunu 5 yıllığına millet verecek. Uzlaşma kültürü ortaya çıkacak, hükümet kuramama problemi ortadan kalkacak. Kısacası bu sistem milleti ön planda tutan ve milletin istediklerinin olduğu bir sistem olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu