Ekonomi

Akaryakıt Fiyatları Rekor Kırdı! Yeni Zamlar Kapıda

Brent petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş, tüm dünya genelinde akaryakıt fiyatlarının yükselmesine yol açıyor. Türkiye’de ise yüksek kura bağlı olarak fiyatlar çok daha hızlı bir şekilde artış kaydediyor. Avrupa piyasalarında özellikle İngiltere gibi ülkelerde tüm zamanların en yüksek rekor seviyelerine ulaşılırken, bu artış akaryakıt fiyatlarının daha da artacağını gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan son değerlendirmelerde Mart ayı içerisinde en çok artış kaydedilen ürün motorin olmuştu. %32 oranında zam alan motorin, böylece tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmıştı.

Akaryakıt Fiyatlarına Yeni Zamlar Gelebilir

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşta barışın sağlanamamış olması, petrol ve doğalgaz gibi kritik ürünlerdeki arz endişelerini arttırıyor. Bu endişeler ise fiyatların doğrudan yukarı yönlü hareket etmesine neden oluyor.

Akaryakıt fiyatlarını yapılan son zamlar sonrasında motorin litre fiyatı 21 lira seviyelerine çıkmış ve benzin 20 lira bandına yaklaşmıştı. Yapılacak yeni zamlar ile benzin, motorin ve LPG için önümüzdeki günlerde tarihi seviyelere çıkılması bekleniyor.

Başa dön tuşu