Siyaset

AKCAGÖZ: “RÜŞVET PARASININ NE KADARI SAMSUN’DA?

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Ladik İlçe Örgütü’nün olağan kongresine katıldı. Kongre üyelerinin oylaması ile kongre divan başkanlığını da yürüten Akcagöz, “Ladik, Samsun merkeze uzak ama soğuk ikliminin aksine sıcak insanlardan oluşan şirin bir ilçemiz. Biz Ladik’i çok seviyoruz. Bu nedenle, bu ilçemizin hizmet alıp almadığını, burada yaşayan vatandaşlarımıza iyi ve kaliteli hizmet götürülüp götürülmediğini yakından takip ediyoruz. Görüyoruz ki bu ilçemize köy muamelesi yapılıyor. Özelikle Büyükşehir yasası çıktıktan sonra durum hepten vahim bir hale gelmiş. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı lutfederse hizmet gelecek, yoksa hak getire. Ladik’in hizmet alabilmesi için, adil bir Büyükşehir idare anlayışının hakim olması gerekir ki, bu da sosyal demokrat belediyecilikle mümkündür. Önümüzdeki günlerde Ladik için bir hizmetimiz olacak. İlçe Başkanımız Necati Akdemir ve naçizane bizim çabalarımızla ve Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle Ladik’te bu zamana kadar olmayan, yapılmayanı gerçekleştiriyoruz. Ladik, görkemli bir Atatürk heykeline kavuşuyor. Bunun için bize yer gösteren ve yardımcı olan Ladik Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Açılışını da siyasi parti gözetmeksizin, hep birlikte yapmayı düşünüyoruz. Ortak payda olarak Atatürk’e ve onun getirdiği ilkelere her zamankinden çok ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz bu günlerde, bunun da birleştirici olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Amerikan Mahkemesi’nde ifade veren ve itirafçı olup tüm bildiklerini anlatmak üzere anlaşan Rıza Sarraf’ın, dönemin dört bakanı ile ilgili ve 17/25 Aralık sürecinde ortaya çıkan telefon tapeleri ve rüşvet trafiği ile ilgili ifade verdiğini dile getiren Tufan Akcagöz, “Sarraf konuşursa ne olur tedirginliği içinde olanlar, büyük bir panik içindeler. Kimlere ne kadar rüşvet dağıttığını, kimlere hangi menfaatleri temin ettiğini bir bir anlatıyor. Dört bakan, sus pus. Ama onları savunanlar ortada. Rüşvetin savunulacak bir tarafı var mı? Rüşvet, en büyük çürüme belirtisi. Devleti yönetenlerin şu haline bakın. Milyonlarca dolar, milyonlarca avro, ayakkabı kutularında geziyor, kuryeler aracılığı ile Bakanlara, Banka Müdürlerine servis ediliyor. Sarraf, sadece 50 Milyon avro rüşveti dönemin Bakan’ı Zafer Çağlayan’a verdiğini söylüyor. Bu kadar parayı tek başına Çağlayan’a bırakırlar mı? Bırakmazlar.

Nerelere ne kadar pay edildi, kime ne kadar gitti nereden bileceğiz. Zafer Çağlayan, siyasi bir kimlik ve mensup olduğu bir siyasi parti var. Bu paranın bir kısmı, seçim çalışmaları için aktarılmış olabilir mi? O halde, dua edelim de Sarraf’ın kirli parası Samsun’a da uğramış olmasın. Çünkü bakıyorsunuz seçimlerde biz kılı kırk yararak çalışıyoruz, onlar sebil gibi harcıyorlar. Hep, bu değirmenin suyu nerden geliyor diye düşünürdüm. İşte değirmen, işte su. Görünen fotoğraf bize gösteriyor ki, rüşvet ve yolsuzluk batağında yüzüyoruz. Bundan bu millet memnun mu? Neymiş efendim, Amerika Türkiye’ye operasyon yapıyormuş. 6.filo defol diye mücadele eden devrimcilere saldıranlar, şimdi sözde Antiamerikancı oldu. Tarih, Amerika’ya karşı mücadele edenleri de, Amerika’ya uşaklık edenleri de yazıyor.” diye konuştu.

Tek liste halinde gidilen CHP Ladik İlçe Kongresi’ni yeniden önceki dönem ilçe Başkanı Necati Akdemir getirildi.CHP SAMSUN BASIN BÜROSU

Başa dön tuşu