Güncel

Aksigorta, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinde acente sayısını yüzde 32 artırdı

En büyük dağıtım kanalı olan acentelerini her fırsatta destekleyen Sabancı Holding iştiraki Aksigorta, son 2 yılda acente sayısında ciddi bir büyüme kaydetti. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinde %32 büyüme ile kapsama alanını oldukça genişleten Aksigorta, Türkiye genelinde ise %26’lık artışla 3.000 acenteye ulaştı.

Türkiye genelinde oldukça kapsayıcı bir hizmet sunduklarını ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran, “Aksigorta olarak, 60 yıllık köklü geçmişimizle müşterilerimizin ve en büyük dağıtım kanalımız olan acentelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Son 2 yılda acente kanalımızda oldukça önemli bir büyüme kaydettik. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinde %32 büyüme elde ederken, Türkiye genelinde ise %26 artışla, 3.000 acenteye ulaştık. Sigorta sektörünün büyümesindeki en önemli katkıyı sunan acentelerimizi, gerek iş süreçlerini hızlandırdığımız teknolojik yatırımlarımız gerek destek paketlerimiz gerekse de sunduğumuz eğitimlerle desteklemeye devam ediyoruz’’ diye konuştu.

 

Pandemi döneminde acente destek paketi

60 yıldır olduğu gibi, pandemi döneminde de acentelerinin yanında olduklarını ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran, “Bu dönemde acentelerimizin gelir kaybını minimize etmek, nakit akışlarına destek olmak, günlük hayatın devamlılığına ve boş vakitlerin değerlendirmesine olanak sunmak, acil sağlık sorunlarında tıbbi desteğe hızlı şekilde erişmelerini sağlamak amacıyla hazırladığımız, üç farklı konseptteki ‘İşinin Yanındayım’, ‘Senin Yanındayım’ ve ‘Geleceğinin Yanındayım’ paketleriyle acentelerimize destek olmaya devam ediyoruz’’ dedi.

Acenteleri için hayata geçirdikleri uygulamaların bunlarla da sınırlı olmadığını ifade eden Tolga Tezbaşaran, “Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde onların yanında olarak yetkili acentemiz olsun olmasın tüm acentelerimize altın hediye ettik. Aynı zamanda sigorta emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak, 3.000 bağımsız acentemizdeki 10.000 çalışanımıza alışveriş çeki hediye ettik’’ açıklamalarında bulundu.

Başa dön tuşu