Güncel

Alaçam ‘da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programı Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, daire amirleri, siyasi parti başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Program sonunda Cumhuriyet Meydanından başlayarak kortej eşliğinde yürüyüş Bafra Caddesi üzerinden İkinci tören için şehir stadyumunda son buldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Alaçam Kız Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile birlikte hazırladıkları program Saat 10.00’da Şehir Stadyumunda başladı.

Şehir Stadyumunda yapılan programın açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan yaparak şunları söyledi: “Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 100. Yıl dönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum. 19 Mayıs sadece Türk Milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “Milli Egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğunu tescillemiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade”nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir” dedi.

Alaçam Kız Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürlüğü öğrencilerinin gösterileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Taekwondo gösterileri ile devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Antrenörü Murat Sağlam eşliğinde gösterileri ile devam etti. Alaçam Kız Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürlüğü öğrencilerinin kurtuluş mücadelesi gösterileri ile son buldu.

Ödül töreninde Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ecdada mektup 1919 adlı yarışması, Bocce ve Dart turnuvalarında kategorilerinde dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Şehir Stadyumunda yapılan programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, Garnizon Komutanı Teğmen Samet Kuruçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, PTT Müdürü Bahattin Karaca, CHP Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanı Hasan Varoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aygül, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, Muhtarlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve halk katılımı ile kutlandı.

Başa dön tuşu