Şirket Haberleri

Albaraka Portföy Yönetimi 6 Yeni Yatırımla 2021’i Kapattı

Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yeni değerlendirme ile “Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Start-up GSYF 2021 Gelişmeleri” raporunu sundu. Raporda şirketin 2021 yılı faaliyetlerine değinilirken 6 yeni yatırım ile birlikte portföydeki şirket sayısının 9’a yükseldiği belirtildi.

10 Milyon TL’lik Yatırım Taahhüdü

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan 10 milyon TL tutarındaki yatırım taahhüdüne vurgu yapıldı. Yatırımlar için 1000’i aşkın girişimin incelendiği 2021’de bu şirketlerden 210’u ile detaylı görüşmeler gerçekleştirildi.  6 yeni girişime yatırım kararı alındı. Yatırım yapılan şirketler ise şöyle;

  1. Clotie – Abonelik bazlı kişiye özel stilistlik hizmeti sunan girişim.
  2. Bir Yudum Kitap – Sesli kitap özetleri ve hikayeler sunan mobil uygulama ve internet sitesi.
  3. Jupdy – Markaların tüm iletişim ağlarını tek bir noktada toplayarak müşteri destek çözümü sunan girişim.
  4. Kronnika – Robotik süreç otomasyon (RPA) yazılım.
  5. İnooster – Oyunlaştırma tabanlı yeni nesil motivasyon çözümleriyle performans yönetimi ve sadakat uygulamaları sunan bir teknoloji şirketi.
  6. com – Kuruluş amacı odaklanmış numune deneme platformu olmak olan Denebunu, bugün veri güdümlü pazarlama platformu olarak hayatına devam etmektedir.
  7. Vagon – Vagon, yüksek performans gerektiren uygulamaları her cihazdan kolayca kullanabilmenizi sağlayan entegre bir bulut bilgisayar servisidir.
  8. Wask – Wask, Yapay Zeka destekli yazılım ile Google, Facebook, Instagram ve Youtube gibi farklı platformlardaki reklamların tek bir yerden akıllı ve kolay bir şekilde yönetilmesini sağlar.
  9. Werk – Werk, ofisten veya hibrit çalışan ekiplerin performansının ve verimliliğinin takip edilmesini, ekip içi iş birliğinin planlanmasını ve ekip arası iletişimi tek bir platformda topluyor.
Albaraka Portföy 2021 Grafiği
Albaraka Portföy 2021 Grafiği

Başa dön tuşu