Ekonomi

Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Ne Kadar Sürecek? Wall Street’ten Dİkkat Çeken Tahmin

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan ekonomik gelişmelere bağlı olarak bugün altın ve dolar fiyatlarında hareketli bir giriş yapıldı. Mevcut ekonomik hareketlere bağlı olarak Wall Street tarafından yapılan değerlendirmelerde altın fiyatlarının geleceğine yönelik önemli detaylara değinildi.

Wall Street’ten Altın Fiyatları İçin Özel Değerlendirme

Yatırımcılara yönelik yeni bir değerlendirme gerçekleştiren Wall Street, altın fiyatlarının yükseleceğini vurguladı. Analistler ile yapılan anket çalışmasına dayandırılan yeni değerlendirmeye göre 13 katılımcının yüzde 46’sı altın fiyatlarında daha yüksek seviyeleri öngörüyor. Katılımcıların yüzde 31’i ise daha büyük bir geri çekilme beklentisi içerisinde. Yüzde 23’lük bölüm ise çekimser kalmış durumda. Bu bakımdan önde gelen ekonomistler ile yapılan 7 anket çalışması ile altın fiyatlarının yükselmeye devam edeceği vurgulanmış durumda.

Yatırımcı anketinde ise 1254 kişi ile özel bir çalışma yapıldı. Buna göre katılımcıların yüzde 75’i ise perakende sektöründeki fiyatlarının artacağını düşünüyor. Sadece yüzde 16’lık bir kısım düşüş beklentisi içerisinde olurken yüzde 12’li kısım çekimser kalmayı tercih etti.

Analistlerin büyük bir bölümü 1980 dolar seviyesi sonrasındaki altın fiyatlarına dikkat çekti. Metal için ilginin her zaman için yüksek olduğu ve altının kırdığı direnç noktası ile birlikte yükselişine sürdüreceği ifade edildi.

Başa dön tuşu