Teknoloji

Amazfit Band 7 Teknik Detayları Belli Oldu

Akıllı saatler ve bilekliler son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu alan üretim yapan Amazfit firmasının yeni ürünü Amazfit Band 7 önümüzdeki günlerde ülkemizde olması bekleniyor.

Akıllı saatler ve bileklikler hem kendi bünyesinde barındırdığı adım sayma, sağlık ölçümleri gibi özellikleriyle hem de telefonlara bağlanarak telefonlara gelen çağrıları, bildirimleri, mesajları yönetme gibi destekleriyle son yıllarda oldukça rağbet görüyor. Bu sektörde yer alan pek çok firma bugüne kadar ürünlerini Türkiye’de satışa sundu. Amazfit’in önümüzdeki günlerde satışa sunacağı Band 7 ülkemizde de satışa çıkacak.

Amazfit Band 7 Özellikleri

Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen akıllı bileklik 194×368 çözünürlüğe sahip ve 1,47 inç AMOLED ekran yer alıyor. Birçok akıllı saat ve bileklikte yer almaya başlayan kalp atış hızı, uyku takibi gibi özellikler bu saatte de kullanıcılara sunulacak. Cihaz Bluetooth 5.1 desteğine sahip. Bu bağlantı üzerinden Android ve iOS cihazlar ile bağlantı kurulabilecek.

Şirket tam dolu batarya ile kullanım süresi konusunda oldukça iddialı. Amazfit 230 mAh bataryaya sahip cihazın tam şarj edilmesi durumda 18 güne kadar, yoğun kullanımlarda ise 9 güne kadar kullanılabileceğini belirtiyor. Henüz satışa sunulmayan ürünün ülkemizde 1.000 TL’nin üzerinde bir etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.

Başa dön tuşu